LIFE

9 veiksmingi būdai, kaip oriai reaguoti į grubumą

 1. Tiesiog pasakykite „Ačiū“
  Su jums ir vėl elgėsi įžūliai? Davė neteisingą arba net įžeidžią pastabą? Ką gi, reaguodami pasakykite „Ačiū“. Be jokios įtampos, užtikrintai ir ramiai.
 2. „Aš vertinu jūsų nuomonę“
  Kita frazė gali būti „Vertinu jūsų požiūrį“. Orus atsakymas, kuris rodo, kad veikiate mąstydami, o ne vadovaudamiesi emocijomis. Psichologai yra įsitikinę, kad jei žmogus elgiasi grubiai, stengiasi įžeisti nemaloniais žodžiais, jis turi vidinio pobūdžio bėdų. Jūs čia esate ne prie ko!
 3. Pokalbis baigtas
  Būna, kad emocijos apakina. Ir jūs suprantate, kad vargu ar pavyks ramiai ir mandagiai atsakyti. Tada tvirtai pasakykite, kad pokalbis baigtas…
 4. Kodėl nusprendėte, kad tai svarbu? Ar tikrai norite, kad aš jums atsakyčiau?
  Šį klausimą verta užduoti ramiu balsu ir priešininkas bus nuginkluotas. Chamai retai kada siekia gerų tikslų. Jie paprastai bando tiesiog pažeminti.
 5. Tai galėtų mane įžeisti
  Ši frazė, ypač ištarta ironiškai, leidžia suprasti, kad grubius išpuolius neimate giliai į širdį. Įžeidėjas traukiasi. Vargu ar jis tęs savo išpuolius, supratęs, kad jo grubumas jūsų nežeidžia.
 6. Jūs teisūs
  Šie 2 žodžiai – puikus ginklas prieš grubumą. Skriaudėjas neturės ką atsakyti. Jis tikėjosi polemikos, ginčo, galbūt net skandalo, o jūs tiesiog pripažinote jo teisybę.
 7. Jūs visada turite ką negero pasakyti, tiesa ar ne?
  Toks atsakymas yra gana emocionalus. Tačiau tuo pačiu metu pokalbį nukreipiate nuo jūsų pateiktų pretenzijų esmės prie žmogaus, kuris šlykščiai kalbėjo. Taip jūs parodote jo paties atvaizdą.
 8. Aš myliu save, bet ir tave myliu
  Žinoma, šią frazę verta vartoti tik konfliktų su artimaisiais metu. Ištarkite ją nuoširdžiai, geranoriškai ir neprarasite orumo.
 9. Juokitės!
  Taip, tiesiog juokitės. Nusijuokti chamui į veidą – greičiausia yra geriausia savigynos priemonė. Pažįstama jus kritikuoja ir moko gyventi? Juokitės! Jus įžeidė viešajame transporte? Juokitės! Sveika saviironija paprastai skriaudikui yra netikėtas dalykas, todėl jis pasijaučia nepatogiai.

Tai jums tikrai patiks!

Related Articles

Close