Idomybes

Amerikos nacionaliniame Anza Borrego parke kartą metuose išdžiuvę tyrai pasidengia milijonais žiedų. Pažiūrėti šio nuostabaus reiškinio atvažiuoja žmonės iš visos šalies

Tai gali pasirodyti neįtikėtina, tačiau prieš mus – dykumos fotografijos. Amerikos nacionaliniame Anza Borrego parke kartą metuose išdžiuvę tyrai pasidengia milijonais žiedų. Pažiūrėti šio nuostabaus reiškinio atvažiuoja žmonės iš visos šalies.

Statūs skardžiai, negyva druskinga žemė, negausi fauna, sunkiai išgyvenanti šiose nelengvose sąlygose – tik šie vaizdai gali užgniaužti kvapą tikram keliautojui.

Tačiau jei jums pasiseks patekti čia nuo vasario iki balandžio , jūs galėsite savo akimis pamatyti tikrą stebuklą, kuris vyksta negyvoje dykumoje kartą per metus.

Amerikos žemynas nenustoja stebinti planetos gyventojų gamtos stebuklais. Kokių tik nėra įžymybių JAV: vaizdingi kanjonai ir nacionaliniai parkai, aukšti kalnai ir keistos akmenų statulos, triukšmingi kriokliai ir sraunios upės. Tačiau tokios nepaprastos žydinčios dykumos nėra niekur pasaulyje! Taip atrodo dykuma iki žydėjimo…

…Ir jo metu.

Anza Borrego nacionaliniame parke, kurio plotas 2,4 tūkstančių kv.km, didžiąją teritorijos dalį užima negyva dykuma. Tačiau po žiemos lietaus sezono sausa žemė atgyja, pasidengia ryškiomis gėlėmis ir sultinga žole.

Dykumos žydėjimo galia priklauso nuo lietaus, trukusio žiemą, gausos.

Dėl reto ar negausaus lietaus žydėjimas būna labai skurdus, o kai kuriose vietose žiedai gali ir išvis nepasirodyti.

Turistų aptarnavimo centras randasi Borrego Springse, vieninteliame parko miestelyje. Pavasarį dykumoje ne taip karšta (vos +32 laipsniai), bet kadangi klimatas labai sausas ir pučia vėjai, tokia temperatūra pernešama lengvai.

Dykumos teritorija dalijama į 3 dalis: kalnų (viršutinė dalis), akmenuotos įkalnės (vidurinė dalis) ir smėlio
slėnis (apatinė dalis).

Apačioje žydi verbenos ir aromatingos lelijos, vakarinės primulės ir kitos gėlės. Įkalnėse ir žemutinėje kalnų dalyje sutinkamos okotijos, žydintys kaktusai ir kiti sukulentai. Aukštai kalnuose auga agava ir juka.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page