Idomybes

Draugai vaikštinėjo miške ir atsitiktinai rado bato formos statinį

Tyrinėtojų komanda, vykdanti projektą „Apleista Didžioji Britanija“, šalies gilumoje aptiko dar vieną įžymybę. Originalus gigantiško bato formos statinys buvo rastas miško gilumoje prie skardžio. Projekto dalyviai specialiai neviešina savo radinių koordinačių, baimindamiesi vandalų.

Eilėraštis „Maža senutė, kuri gyveno bate“ datuojamas 1794 metais, tiesa, jo autorius nežinomas. Jame pasakojama apie didelės šeimos, kartu su vaikučiais gyvenančios name-bate, motiną. Tiesa, jo vėlyvesnė redaguota versija buvo publikuota knygoje „Krikščioniškoji motulė žąsis“.

Iš esmės pasikeitė paskutinė eilutė. Jei ankstesnė versija skelbė, kad „motulė nuplakė neklusnius vaikus ir nuvarė juos miegoti“, tai 1901 metais senutė savo vaikų nebeplakė prieš miegą, o „su džiaugsmu juos bučiavo“, turbūt laikui bėgant auklėjimo metodai visgi švelnėjo.

Deja, statinį aptiko apverktinos būklės. Neblogai išsilaikė tik „bato“ fasadas. Medinis stogas ir vidinė namo dalis tiesiog pavojingi atsitiktiniams turistams. Paieškų grupės dalyviai patalpino foto savo Facebook puslapyje ir paprašė naudotojų pagalbos sužinant namo istoriją.

Įdomu, kad sekėjų nuomonės išsiskyrė. Dalis stebėtojų pranešė, kad anksčiau čia išties gyveno moteris, maždaug 50-aisiais. Kiti tvirtino, kad namas-batas iš tiesų tik teminio vaikų parko dalis. Kaip išsiaiškino tyrinėtojai, ir vieni, ir kiti buvo teisūs.

Negausiais duomenimis komandai visgi pavyko patvirtinti, kad praėjusio amžiaus viduryje čia išties gyveno moteris, lygiai kaip ir tai, kad vėliau, 70-80-aisiais, jos namas tapo žaidimų atrakciono dalimi.

Kaip bebūtų, šiandien pasakų nameliui reikia kapitalinės restauracijos, juk tankiai apaugęs samanomis ir apsivijęs vijokliniais augalais jis patvirtina aksiomą, kad anksčiau ar vėliau gamta pasiima savo.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page