Idomybes

Kartais reikia pasakyti „ne“: kaip išsiugdyti mokėjimą atsisakyti

 1. Pirmiausia atraskite priežastį, kodėl jūs negalite atsisakyti
  Kodėl ant jūsų „jodinėja“? todėl, kad studentavimo laikais jūs visiems rašėte diplominius, kontrolinius, kursinius darbus? Teisingai, juk gerai mokėdavo…Taip, nebuvo iš ko rinktis, jūs sutikdavote. Bet su laiku užsakymų srautas dar padidėjo, atsirado savi reikalai, projektai, bet jūs autopilotu visiems sakote „taip“.

O gal reikalas tame, kad jūs bijote ką nors nuskriausti? Ar pas jus pasitikėjimo savimi deficitas? Jei vieną kartą nutiko kažkas nemalonaus, kai jūs gynėte savo ribas, tai ateityje, greičiausiai, jūs bijosite jas vėl ginti.

 1. Išsiaiškinkite savo norus
  Jei žmogus visada sako “taip” kitiems, jis atsisako savarankiškai priimti sprendimus. Žinoma,pradėti naujus projektus – tai visada kvapą gniaužiantis dalykas. Bet kartu galima prarasti ir energiją, ir žmones pavesti.
 2. Išsiderėkite sau laiko „pagalvojimui“

Kad mokėtumėte atsisakyti, reikia įvertinti savo laiką, jėgas ir norą, atlikti svetimą darbą. Kartais sudėtinga tai įvertinti iškart: paimkite pauzę, kad galėtumėt įvertinti savo resursus. Tuo pačiu bus galima apgalvoti, kaip korektiškai suformuluoti atsisakymą.

 1. Nesiteisinkite
  Tiesiog ramiai išaiškinkite atsisakymo priežastį – jei jis motyvuotas, jūsų prašytojui bus lengviau tai priimti, o jums netrukdys sąžinės graužatis. Svarbiausia reikia prisiminti: jei jums tiesiog nesinori daryti to darbo, tai taip pat yra labia svarbi priežastis.
 2. Mokykitės matyti manipuliavimą
  Taip, prašytojas gali pradėti spausti jus, kad pagailėtumėt jo, aiškinti, koks paprastas tai prašymas. Kad nepasiduotumėt manipuliatoriui, parenkite keletą frazių, kurios lakoniškai pabaigtų tokį pokalbį.
 3. Nemeluokite

Visus apgaudinėdamas, vieną kartą tikrai papulsi – „alibi“ neatitiks. Tai kur kas labiau įžeis žmones, negu mandagus atsisakymas.

Treniruokitės atsiakydami „smulkmenų“, kurios vagia jūsų laiką ir energiją. Palaipsniui jūs suformuosite asmeninius algoritmus ir mokėjimą tvirtai, bet mandagiai atsisakyti. Ir įsitikinkite, kad laiku pasakytas „ne“ turi kur kas daugiau pozityvių pasekmių, nei gali atrodyti.

Tai jums tikrai patiks!

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page