Gyvūnai

Gyvūnų prieglauda bendradarbiauja su pagyvenusių žmonių globos įstaiga, kad išgelbėtų ir beglobius kačiukus, ir senelius

Kai Arizonos valstijoje esančiai gyvūnų prieglaudai prireikė pagalbos prižiūrint naujagimius kačiukus, jie priėmė netikėtą sprendimą ir kreipėsi pagalbos į pagyvenusių žmonių įstaigą.

„Kažkam tai gali pasirodyti neįprasta: gyventojams, kuriems patiems reikia priežiūros visą parą, paveda rūpintis mažais kačiukais“,- sako Catalina Springs Memory Care vykdančioji direktorė Sharon Merser. „Tačiau yra įgūdžiai, emocijos ir poreikiai, kurie taip paprastai žmogaus su demencija ar Alzheimeriu nepalieka. Noras dovanoti meilę ir ją gauti išlieka“.

Programą sukūrė sveikatos tarnybos direktorė Rebeka Hamilton. Be pagyvenusių žmonių priežiūros, moteris savanoriškai užsiima kačių auklėjimu. Ji pastebėjo, kad rūpinimasis katėmis atneša jai daug laimės bei džiaugsmo ir suprato, kad turi pasidalyti tuo su pagyvenusiais žmonėmis.

Iniciatyva pasirodė sėkminga: pagerėjo bendra ir kačiukų, ir pagyvenusių žmonių būklė. Pagyvenusiems žmonėms buvo pasiūlyta pasirūpinti dviem naujagimiais kačiukais Vėžliu ir

Persiku, ir abiejų kačiukų svoris padvigubėjo. Kas liečia atminties centro pacientus, tai „kačiukai suteikė mums galimybę ugdyti tą žmogiškąjį pradą, esantį kiekviename iš mūsų globotinių“,- sako Merser. Pagyvenę žmonės labai džiaugiasi maitindami iš buteliuko, bendraudami ir glamonėdami naujagimius, kuriems reikia pagalbos – ir kačiukai taip pat jaučia dėkingumą“.

Kai gyvūnų prieglaudai Arizonoje prireikė papildomų rankų, jie kreipėsi pagalbos į senukų
globos įstaigą.

Iš pradžių atrodė keista atiduoti šiuos kačiukus tiems, kuriems patiems reikalinga priežiūra. „Tačiau yra įgūdžiai, emocijos ir poreikiai, kurie taip paprastai žmogaus su demencija ar Alzheimeriu nepalieka.“

„Troškimas dovanoti ir gauti meilę išlieka“. Iniciatyva pasirodė labai sėkminga, kadangi tiek kačiukų, tiek pagyvenusių žmonių būklė pagerėjo.

„Kačiukai suteikė mums galimybę ugdyti tą žmogiškąjį pradą, kuris yra kiekviename iš mūsų globotinių“.

Džiaugsmas, kurį pagyvenę žmonės jaučia maitindami iš buteliuko, bendraudami ir glostydami kačiukus, yra didžiulis.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page