Laisvalaikis

Iš išorės normali bažnytėlė

Ši Belgijos bažnyčia užburia iš pirmo žvilgsnio. Kasmet pasigrožėti ja atvyksta tūkstančiai turistų iš viso pasaulio.

Ji buvo pastatyta 2011 metų rugsėjį pagal studijos „Gijs Van Vaererenbergh“ projektą. Šios studijos bendrasavininkai yra du jauni architektai  Pieterjan Gijs ir Arnout Van Vaerenbergh, dirbantys kartu nuo 2007 metų. Jie yra ir kitų architektūrinių instaliacijų autoriai. Kūrėjai pavadino šį projektą „Reading between the lines“ (Skaitant tarp eilučių).

Bažnyčios aukštis nuo pamatų iki kupolo viršūnės yra apie 10 metrų. Konstrukcijos medžiaga – plieniniai komponentai, sujungti tarppakopinėmis sąramomis.

Jų prireikė virš dviejų tūkstančių ir jų svoris – beveik 30 tonų!

Plokščių išdėstymas toks, kad žiūrint iš skirtingų pusių, galima pamatyti skirtingus vaizdus: nuo pusiau peršviečiamo, beveik ore kabančio ir besvorio silueto iki ištisinių sienų, kaip ir turi būti pastate.

Dažnai, žiūrint į bažnytėlę iš toli, atrodo, kad ji kabo ore.

Šis pastatas – vienas iš objektų, pastatytų pagal kompanijos Z33 projekto Z-OUT realizavimo planą.

Projektas apskaičiuotas ilgametei perspektyvai ir numato visos eilės originalių šiuolaikinio meno objektų statybą. Vienas iš projekto iniciatorių yra muziejus „Šiuolaikinis menas“ Gasselte mieste.

Kaip teigia projekto autoriai, tokiu būdu jie norėjo išjudinti žmonių religinius jausmus, pažadinti jų dvasinę sąmonę, kuri, kaip jiems atrodo, ėmė skursti net ir kaimo vietovėse.

Pati bažnyčios patalpa viduje – tuščia, kas taip pat simbolizuoja ištuštėjimą, viešpataujantį daugumoje Belgijos bažnyčių, retai lankomų vietinių gyventojų.

Tai jums tikrai patiks!

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page