Gyvūnai

Kalę „užprogramavo“ gimdyti reikiamo atspalvio šuniukus

Britų labdradorų veisėjai švenčia pergalę – jiems pavyko išvesti veislę, kuri gali gimdyti visų trijų spalvų šuniukus. Tai buvo ilgas ir sunkus eksperimentas. Ir jis dar nebaigtas – reikia įtvirtinti rezultatą.

Štai jie, rekordiniai šuniukai: juodi, smėliniai ir šokoladiniai.

Mažyliai gimė sveiki, ko nepasakysi apie mamą – tai jos pirmas ir paskutinis nėštumas.

Idėja kilo dar praėjusiame tūkstantmetyje ir pagrįsta tuo, kad beveik niekas nežino apie šokoladinius labradorus. Pas visus juodi ar smėlinio atspalvio, kurie gimdo tokius pat, o šokoladiniai nuo šokoladinių, bet jų taip mažai, kad beveik ir nėra. Devisų šeima iš Vakarų Sasekso užsiėmė klausimu ir reikiamų genų bei tiesioginės selekcijos būdu išvedė kalę, kuri gali gimdyti visų atspalvių šuniukus.

Dabar bus įvairovė!

Visi jie vienodi ir normalūs, skirtumas tik spalvoje.

Kalė Zola tapo pirmoji, kurios vadoje buvo ir juodi, ir smėliniai, ir šokoladiniai šuniukai.

Deja, gimdymas buvo sunkus, teko atlikti cezario pjūvį ir vengdami rizikos, Zolos daugiau nebenaudos eksperimente. Tačiau ji perdavė savo unikalius genus dukroms ir po poros metų, kai paaugs, jos pratęs dalyvavimą – pasauliui reikia daugiau gražių visų spalvų šuniukų!

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page