Gyvūnai

Kodėl katės tiek daug miega

Tingus kačių elgesys gerai žinomas. Kiekvienas, kuris laiko katiną ar katę, žino, kaip jie mėgsta lepintis ant lovos ar sofos. Didžiąją dienos dalį katės mėgsta praleisti miegodamos. Kyla klausimas, kodėl jos tokiu būdu leidžia savo laiką?

Paros bėgyje katė miegui skiria 15-20 valandų. Be to, skirtingais gyvenimo periodais laikas skiriasi. Kačiukai ir senos katės miega daugiau. Taip pat miego laikas priklauso nuo to, kaip aktyviai elgiasi katė. Judriausioms reikia miegoti daugiau.

Katės genetiškai linkusios į ilgą miegą. Kadangi naminės katės yra laukinių giminaitės, tai ir kai kurie jų elgesio bruožai panašūs. Laukinės katės didžiąją paros dalį snaudžia, kad sukauptų energijos medžioklei, juk kartais gyvūnui reikia ilgų gaudynių, kad pasigautų sau maisto. Genetiškai tai perėjo ir naminiams augintiniams, nors jiems ir nereikia ilgai medžioti.

Didelę savo miego laiko dalį katės snaudžia, jų miegas negilus. Tuo metu jos viską girdi bei užuodžia ir pavojaus atveju pasiruošusios reaguoti. Giliam, kietam miegui joms reikia žymiai mažiau laiko. Taipogi katės labiausiai aktyvios prietemoje.

Related Articles

You cannot copy content of this page