Idomybes

Mergaitė atėjo į mokyklą, vilkėdama naujas kelnes, tačiau mokytojai iš jos išsityčiojo. Suaugusieji pasirodė nepasiruošę tokiai madai

Mergaitė tapo mokytojų išpuolio auka dėl savo drabužių. Mokyklos darbuotojai neįvertino jos kelnių, kurios, jų manymu, neatitinka ugdymo įstaigos reikalavimų. Kai mokinės mama sužinojo, kas nutiko, nuėjo pas direktorių aiškintis, tik vargu ar liko patenkinta tokiu atsakymu.

14-metė Frančeska Negus iš Norfolko, Anglija, niekada nemanė, kad įsigytos naujos kelnės atsilieps jos mokymuisi mokykloje.

Tačiau jai teko pakeisti savo nuomonę susidūrus su problemomis dėl savo kelnių. Mokinė tapo patyčių ir išpuolių auka, tačiau to kaltininkai nebuvo jos bendraklasiai ar vaikai iš vyresnių klasių, bet mokytojai.

Esmė tame, kad ugdymo įstaigos darbuotojai mergaitės kelnes palaikė pernelyg siauromis ir neatitinkančiomis mokyklos normų.

Pasak Frančeskos motinos, jos dukrą pažemino prieš visus mokinius ir privedė iki ašarų. Vaiką nuvedė į direktoriaus kabinetą, kur pasiūlė arba eiti namo, arba persirengti normaliomis kelnėmis. Tik štai nepasakė, iš kur mokinei jas paimti.

Žinoma, kad Frančeska buvo priversta išeiti iš pamokų ir eiti namo, šluostantis ašaras. Mergaitės mama, vardu Tereza, iškart pastebėjo, kad dukrai kažkas ne taip. Ji ėmė aiškintis liūdesio priežastį, o kai dukra papasakojo apie incidentą mokykloje, motina įsiuto.

Motinos nuomone, jei mokykla taip dėmesingai žvelgia į savo mokinių išvaizdą, tai tegu vadovybė perka uniformas savarankiškai, o ne rengia parodomąsias patyčias iš vaikų visiems matant. Taipogi moteris įsitikinusi, kad toks mokytojų elgesys rimtai atsiliepia psichologinei mokinių būsenai.

„Manau, kad jie žaloja vaikus morališkai. Nenuostabu, kad kai kurie nenori eiti į mokyklą.“ Tereza nusprendė nueiti į mokyklą ir išsiaiškinti susiklosčiusią situaciją, juk reta mama paliks be dėmesio dukters ašaras. Moteris neieškojo kaltųjų mokytojų tarpe, o iškart pasuko pas direktorių. Savaime suprantama, ji pareikalavo pasiaiškinimo ir laukė atsiprašymo, tačiau veltui.

Direktorius Krisas Smitas neatsiprašė, o pasakė, kad vadovybė visada iš anksto įspėja tėvus apie mokyklinės uniformos pasikeitimus, kad nenutiktų tokių situacijų kaip Frančeskai.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page