Idomybes

Mokslininkai išsiaiškino, kad dėti tualetinio popieriaus ant tualeto sėdynės negalima

Niekam nėra paslaptis, kad viešieji tualetai retai pasižymi idealia švara. Atvirkščiai, juose tiesiog šlykštu būti, ir dar taip, kad netyčia susimąstai, o ar nepakentėčiau aš iki namų. Ypač dažnai tokios situacijos nutinka stotyse ir prekybos centruose.

Tokiose situacijose dažnai žmonės nusiplėšia didelį tualetinio popieriaus gabalą ir uždengia juo unitazo sėdimąją vietą. Atseit, oda nekontaktuos, bus geriau.

O iš tikrųjų nuomonė, kad tokiu būdu į organizmą pateks  (arba nepateks) mažiau ligas keliančių mikroorganizmų – niekas kitas, kaip mitas. Reikalas tame, kad ant plastikinio paviršiaus bakterijoms sunku daugintis, todėl jos pakankamai greitai žūsta.

Netgi, jei kažkoks kiekis pateks ant odos, tai užsikrėtimo rizika lieka minimali, juk mūsų oda patikimai mus saugo nuo visokių išorinių atakų. Taigi, jei unitazas atrodo švarus, galima drąsiai sėsti.

O štai su popieriumi reikalai kur kas blogesni. Popieriaus porėta struktūra, o taip pat organinė kilmė suteikia gerą terpę bakterijų vystymuisi. Todėl netgi liesti popierių viešame tualete pavojingiau, nei sėsti ant unitazo.

Jei jūs labai pergyvenate dėl savo sveikatos, nešiokitės specialias servetėles ir naudokitės jomis viešajame tualete vietoj tualetinio popieriaus.

Tai jums tikrai patiks!

Related Articles

You cannot copy content of this page