Patarimai

Nei laistymo, nei priežiūros, o žydi gausiai! 10 nereiklių daugiamečių gražiam sodui

Net patyrę sodininkai pirmenybę teikia nereikliems augalams, nes su jais mažiau problemų, o žydi jie tiesiog nuostabiai!

Siūlome jūsų dėmesiui paprasčiausios priežiūros daugiamečių, kuriems net nereikia reguliaraus laistymo kupliam ir pastoviam žydėjimui,

TOP-10.

Astrantija

Nereiklios astrantijos gražių stiebų aukštis varijuoja nuo 15 iki 90 cm. Jos žiedynai primena žvaigždutes – tai labai dekoratyvu ir gražu! Žydi nuo gegužės iki rudens be ypatingos priežiūros.

Gailiardija

Ryški, graži ir tokia nereikli priežiūrai, gėlė traukia tiek pradedančių, tiek patyrusių sodininkų dėmesį. Atspari sausrai ir labai dekoratyvi.

Šilinis gvazdikas

Išsiskiria visišku nereiklumu ir gražumu. Turi plonus, trapius stiebus, ant kurių išsidėstę
nuostabūs dekoratyvūs žiedai.

Rudgrūdėlė

Daugiametis puskrūmis, užaugantis iki 40 cm aukščio, nereikalaujantis ypatingos priežiūros. Kuplūs žiedynai-krepšeliai atrodo labai gražiai, beveik visiškai uždengdami žaliąją masę!

Aubretė

Neįtikėtino grožio, vos 15 cm aukščio žemę dengiantis daugiametis. Puikiai tinka alpinariumo arba akmenų sodo formavimui. Aubretė atspari šalnoms, lengvai prižiūrima, dekoratyvi.

Faseno katžolė

Ilgai žydintis daugiametis, žydi visą vasarą (nuo gegužės iki rugsėjo). Faseno katžolė – viena iš ilgai žydinčių katžolių rūšių. Išoriškai primena levandos krūmą.

Čiobrelis

Žemę dengiantis daugiametis, noriai auginamas sodininkų dėl savo nereiklumo. Tai ne tik gražus medunešis, bet ir naudingas prieskonis!

Puošnioji vilkpupė

Tai paprastai prižiūrimas, aukštas (iki 80 cm) augalas su kupliais pumpurais. Priklausomai nuo rūšies gali būti įvairiausių spalvų.

Darželinė pelargonija

Žolinis, atsparus šalčiams, gerai besišakojantis krūmas. Daugiametis gali pasigirti gražiais įvairių formų ir spalvų žiedynais, kurie skęsta sodrioje žalumoje.

Kraujažolė

Žydi nuo balandžio iki spalio kupliais ūgliais. Sodo kraujažolės – dekoratyvinės veislės, išsiskiriančios savo nereiklumu ir grožiu gėlynuose.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page