Idomybes

Psichologai įvardijo 3 šeimos mitus, kurie sulaužo gyvenimus ištisoms kartoms

Amžinai kartu, ir laimėje ir nelaimėje

Trys kartos po vienu stogu, ir tegu tik kas nors sugalvoja pabėgti iš jaukaus šeimyninio lizdelio! Tai bus pripažinta tikra išdavyste, juk šeima turi leisti laiką kartu, padėti ir palaikyti, paduoti vandens stiklinę ir linksminti anūkės dukterėčios vaikus, kol gamini pietus 12-ai asmenų.

  • Ką daryti?

Sėsti prie derybų stalo ir paaiškinti savo poziciją. Savo vietos po saule ieškojimas visai nereiškia, kad jūs nemylit savo artimųjų. Papasakokite apie tai, kas jums svarbu, pasidalinkite savo planais, paklauskite jų patarimo ir parodykite, kad jie jums brangūs, kaip ir anksčiau, net jei jus skirs šimtai kilometrų.

Mūsų gyvenimo prasmė – vaikuose

Šį pavojingą scenarijų galima sutikti šeimose, kur tėvas ar motina nepasiekė jauystėje siekto tikslo ir mano, kad jų padėtą darbą turi tęsti vaikai. Mama norėjo tapti balerina ir atidavė savo mažylę dukrelę į baleto studiją. Tėvas svajojo apie sūnų padėjėją, o gimė mergaitė, ir dabar jis ją moko žvejybos ir motokroso gudrybių. Labai dažnai pačių vaikų nuomonės niekas neklausia.

  • Ką daryti?

Badyti realizuoti savo tikslus ir siekius patiems, neperkraunant jų ant vaikų pečių. Pasikalbėkite su savo vaiku ir sužinokite, ko nori būtent jis? Ir jei jo noras jūsų visai neįkvėps, leiskite jam pabandyti.

Piktas tėtis ir gera mama, arba atvirkščiai

Mama išbarė ir pastatė į kampą už piešinius ant  tapetų. Tėvas paskelbė amnestiją ir primaitino jaunąjį dailininką saldainiais. Kiekvienas iš tėvų mano, kad jis teisingai auklėja savo vaiką, bet dėl vieningos politikos jie nesutaria. Rezultate vaikas laiko vieną iš tėvų geru, o kitą – geru. Ir jei mamos nuomonė – įstatymas, tai ryškiai sumenksta tėvo autoritetas. Ir gaunasi, kad kažkurį iš tėvų , „gerąjį“ vaikas myli, o „blogojo“ – ne.

  • Ką daryti?

Tėvams reikia būtinai pasikalbėti vienam su kitu ir suderinti savo veiksmus vaiko elgesio ir prašymų atžvilgiu. Jei bausti – tai abiem, atleisti -taip pat abiem.

Tai jums tikrai patiks!

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page