Receptai

Stebuklingi balzamai iš pušų kankorėžių

Pavasarį nuskinti 5 jaunus žalius kankorėžius, nuplauti ir smulkiai sukapoti. Dėti į nedidelį stiklainį su užsukamu dangteliu ir užpilti stikline 70% spirito ir kokybiška degtine. Pirmuoju atveju laikyti 2 savaites, o užpiltus degtine – 3 savaites. Antpilą laikyti tamsioje ir šiltoje vietoje, kasdien supurtant stiklainį.

Gatavas vaistas vartojamas po 1 arbatinį šaukštelį po valgio nuo 1 iki 3 kartų per dieną priklausomai nuo būklės sunkumo bronchito, gripo, tonzilito ir kitų peršalimo pasireiškimų, o taip pat kraujagyslių valymui, atminties gerinimui ir darbingumo didinimui. Be to, antpilas padeda atsistatyti po insulto ar infarkto ir skystina kraują.

Jo negalima vartoti vaikams, nėščiosioms, kenčiantiems nuo alkoholizmo ir inkstų bei kepenų ligų. Tokiu atveju atkreipkite dėmesį į sekantį receptą.

Surinkti kilogramą jaunų pušies kankorėžių, nuplauti ir gerai išdžiovinti juos. Po to sumalti mėsmale ir užpilti 500 g skysto natūralaus medaus. Laikyti tamsioje ir šiltoje vietoje ne mažiau 100 dienų, paskui dėti į sandariai užsidarantį indą.

Vartoti profilaktiškai šaltuoju metų laiku po 1 valgomąjį šaukštą po valgio. Esant peršalimui – 3-4 kartus per dieną po valgomąjį šaukštą iki pilno pasveikimo. Vaikiškas dozavimas – po 1 arbatinį šaukštelį. Nevartoti esant alergijai medui ar individualiam vaisto netoleravimui.

Tai jums tikrai patiks!

Related Articles

You cannot copy content of this page