Idomybes

Vaikštinėjau su dukra parke ir susipažinau su 70-ies metų moterimi. Savo vaikų ji neturi. Negimdė jų sąmoningai. Aš paklausiau, ar ji nesigaili…

Vieną šiltą rudens dieną vaikštinėjau su dukra parke. Kol ji suposi sūpynėse ir čiuožinėjo nuo čiuožynės, aš prisėdau ant suoliuko prie vienišos moters.

Žodis po žodžio įsikalbėjome su ja. Jai dabar 70 metų. Ji atrodė labai gaiviai, prisižiūrėjusi, skoningai apsirengusi ir kvepėjo brangiais kvepalais. Iš išvaizdos ir nepasakysi, kad jai 70, aiškiai 10-ia metų jaunesnė.

Ji man papasakojo, kad sąmoningai nusprendė daryti karjerą ir gyventi tik dėl savęs. Pirmąkart ištekėjo 20-ies. Iki jos 30-mečio gyveno nerūpestingai ir laimingai su vyru.

O paskui vyras pradėjo reikalauti vaikų. Aš jam sąžiningai sakiau, kad vaikų nenoriu ir neplanuoju. Kad noriu gyventi savo malonumui ir savo gyvenimą, o ne vaikų.

Praėjo metai ir sutuoktiniai išsiskyrė. Marija, toks šios moters vardas, spėjo padaryti karjerą, apkeliauti visą pasaulį, rengtis brangiausiuose butikuose.

Kai jai buvo 60 metų, antrasis jos vyras paliko pasaulį. Ir Marija liko viena. Dabar ji vaikšto į šokių ir dainų būrelį, pradėjo šiaurietiško ėjimo treniruotes. Per išeigines susitinka su draugėmis kavos. Aktyviai prižiūri savo sveikatą. Ir gyvena savo malonumui.

Aš jos paklausiau:

– O jūs vis tiek nesigailite, kad nepagimdėte vaiko? Dabar nebūtumėte vieniša senatvėje?

– Žinai, ne, nesigailiu…

Žiūriu į savo drauges, kurios turi du ir tris vaikus ir dar labiau nesigailiu. Ir žinai kodėl? Jos dabar taip pat vienišos, kaip ir aš. Kieno vaikai išsivažinėjo po visus kontinentus, kas turi tiesiog savo problemų ir savo gyvenimą.

Tačiau, skirtingai nuo jų, aš pragyvenau laimingą jaunystę, galvodama ir mylėdama tik save. O jos nugrimzdo vaikų problemose iki pat senatvės.

Ir aš dabar pilnai galiu susimokėti žmogui, kuris nupirks man produktų ir nueis į vaistinę, kai aš sergu.

O kai kuriomis mano draugėmis net tikri vaikai nepasirūpina.

Atsisveikinusios kiekviena mūsų liko su savo nuomone, tačiau aš iki šiol negaliu pamiršti šio pokalbio.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page