Gyvūnai

Apie ką murkia katinas: pristatome jums kačių „žodyną“

Felinologai tvirtina, kad katės kniaukia tik mums, žmonėms. O tarpusavyje jos bendrauja kitu būdu, neverbaliniu. Tai ką gi mūsų numylėtiniai mums sako? Susipažinkime su kačių „žodynu“.

– Trumpas, vienintelis „miau“ reiškia tiesiog pasisveikinimą. Jei šis skiemuo kartojasi ne vieną kartą, tai reiškia, kad jumis labai džiaugiasi.

– Ilgas ir ištęstas „mia…“ neaukšta nata – reikalavimas kažką padaryti, pavyzdžiui, atidaryti duris. Tokiu pat signalu, tik žema nata, katinas išreiškia nepasitenkinimą, o aukšta – baimę ar skausmą.

– Katinas murkia, žinoma, kai patenkintas gyvenimu. Bet kartais, kai gyvūnas suserga ar nervinasi, murkimas – tai tam tikros mantros, bandymas nuraminti save.

– Kartais katinai skleidžia tam tikrus „kvaksinčius“ garsus, jei jiems nepasiseka pagauti grobio –
musės ar paukštelio, kuris, deja, nepasiekiamas. Taip katinai rodo nusivylimą.

– Jei katinas ruošiasi gintis nuo priešo, jis įspėjamai šnypščia.

Be garsų, katinai plačiai naudoja gestų kalbą. Ir mums, žmonėms, ji labiau suprantama ir
vienareikšmiška.

1. Svarbiausią vietą katinų gestuose užima uodega. Jei ji pakelta – katinas jaučia pasitenkinimą, jei dar net ir dreba – murklys džiaugiasi jus matydamas. Pakelta ir papūsta prie pagrindo uodega reiškia agresiją, o jei ji įsprausta tarp užpakalinių kojų, tai katinui baisu. Mosavimai uodega reiškia susimąstymą, o smarkūs – katinas labai nepatenkintas.

Išvis uodegos naudojimas neverbalinėje kalboje – tai išskirtinė naminių katinų ypatybė: tik mūsų naminiai numylėtiniai leidžia sau pakelti uodegą, o visi laukiniai gyvūnai visada nuleidžia ją žemyn ir netgi slepia tarp kojų.

2. Jei katinas atėjo pasitrinti į jus, tai tokia maniera jis išreiškia savo prielankumą. Taip jis „žymi“ savus. Būdingas pasitrynimas į jus visu kūnu reiškia labai švelnų pasisveikinimą. Įdomu, kad jei žvėris trinasi į jus ir baldus esant svečiams, tai reiškia, kad svečiai jam nepatiko ir katinas rodo, jog jis čia šeimininkas.

3. Kartais katės uosto jums veidą – tai reiškia, gyvūnas suabejojo ar čia jūs. Jei po to seka bandymas paslėpti galvą jums po smakru ar pažastimi – kontrolė praeita, jus pažino.

4. Jei katinas ima jus laižyti, tai tuo jis pripažįsta jumyse kačių gaujos atstovą arba ant jūsų liko kažkas skanaus.

5. O štai aukščiausia meilės ir komforto išraiška yra „pieno žingsnis“ – kai katinas trepsi ir trypia jus letenomis, tai išleisdamas, tai įtraukdamas nagučius. Žinoma, laimingi katinų šeimininkai žino dar daugybę katinų gestų bei judesių ir supranta savo augintinius geriau už visus. O kaip mus taip puikiai jaučia ir supranta katės – tai mįslė.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page