Gyvūnai

Daktaras Pejo: nuostabus arklys, kuris guodžia onkologinius ligonius ir malšina jų skausmą

15-metis eržilas, vardu Daktaras Pejo, kartu su savo šeimininku praleido kelis metus varžybose ir riterių turnyrų rekonstrukcijose. Pastaruosius ketverius metus jie lengvina paliatyviojo centro Prancūzijoje pacientų kančias.

Eržilą iš tiesų vadina Pejo, tačiau garbingo daktaro vardo jis tikrai nusipelnė. Medicinos personalas jį pasididžiuodami vadina gydytojų komandos dalimi. Hasanas Bašakuras, arklio treneris, papasakojo, kad unikalūs jo sugebėjimai pasireiškė dar aktyvių pasirodymų metu. Pejo prieidavo prie žmonių, kaskart pasirinkdamas tą, kuris serga fiziškai ar yra psichologiškai palūžęs. Kaskart jis tiesiog atsistodavo šalia ir parodydavo savo dalyvavimą, liesdamas žmogų nosimi ir leisdamas liesti save. Su juo žmonės atsipalaiduodavo ir pradėdavo šypsotis. Hasanas kreipėsi į zoologijos specialistus, šie susidomėjo neįprastu arklio elgesiu. Kelis metus jie sekė žmonių, prie kurių prieidavo Pejo, duomenis ir padarė išvadą, kad arklys nė karto neapsiriko pasirinkdamas.

Į paliatyvųjį centrą Hasanas ir jo augintinis atėjo, kad padėtų onkologiniams ligoniams. Mokslininkai ir medikai pastebėjo, kad jo buvimas teigiamai veikia psichologinę ligonių būklę. Taipogi personalas patvirtino, kad tiems, kuriuos lanko neįprastas daktaras, reikia žymiai mažesnių stiprių preparatų dozių.

Kaskart prieš lankantis centre, Bašakuras kruopščiai prausia arklį ir naudoja dezinfekuojančias priemones, tą pačią procedūrą atlieka ir po „darbo“. Pasak jo, arklio ligos žmogui nepersiduoda, tačiau jis laiko būtinu kruopštų higienos laikymąsi. Be to, protingas arklys leidžia treneriui suprasti, kada jam reikia į lauką – jis judina kūną iš kairės į dešinę.

Per kelis stebėjimo metus mokslininkai taip ir neišsiaiškino, kokiu būdu eržilas nustato, prie ko prieiti.

Hasanas paaiškino, kad jie kartu su arkliu eina koridoriumi, jei Pejo pasirinko, jis aukštai pakelia priekinę
koją, lyg rodydamas kryptį.

Centre yra keli pacientai, kuriuos Pejo lanko reguliariai, o su tais, kurių atvejis ypatingai sunkus, jis gali praleisti ne vieną valandą. Reikia pasakyti, kad ir darbuotojams ši nuostabi pora – tikras atokvėpis.

Medikai sako, kad kartais darbas ypatingai sunkus psichologiškai, o stebuklingasis Pejo visada žino, ką reikia paguosti.

Per tiek metų neįprastas Daktaras aplankė iki tūkstančio pacientų, kai kuriuos palaikė iki paskutinio atodūsio. Hasanas Bašakuras prisipažįsta, kad Pejo – geriausias jo draugas, be kurio neįsivaizduoja gyvenimo.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page