Idomybes

Gyvasis Leonardo da Vinčio vanduo

Leonardas da Vinčis – legendinė asmenybė ir vienas iškiliausių visų laikų mokslininkų. Žinote, kokia jo Mona Lizos paslaptis? Jei pažiūrėsite į paveikslą, pačias smulkiausias detales, tai… nepamatysite nė vieno potėpio. Ir net apsiginklavę mikroskopu potėpių vis tiek nerasite!

Pasak prancūzų tyrinėtojo Filipo Valterio, Leonardo da Vinčio technikos paslaptis yra tame, kad savo darbuose jis dėdavo iki 30 neįtikėtinai plonų dažų sluoksnių. Viso šie sluoksniai sudaro mažiau nei 40 mikrometrų, arba maždaug pusę žmogaus plauko storio! Tyrinėtojai mano, kad tokiam juvelyriniam darbui da Vinčiui vienu metu teko naudotis ir teptuku, ir lupa. Iki šiol niekas negali pasiekti tokio potėpių storio ir lupa nepadeda…

Iš čia ir visas Mona Lizos paslaptingumas. Ne šiaip sau mums atrodo, kad ji tuoj prakalbės, kad ji tuoj įkvėps.

Šiandien tokią techniką vadina sfumato – gyvuoju Leonardo vandeniu. Būtent ji sukuria vos pastebimos miglos iliuziją tarp žiūrovo ir atvaizdo. Iš italų kalbos sfumato taip ir verčiama – migla.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page