Gyvūnai

JAV gimė šuniukai, kurie tapo pasaulinio masto įvykiu

Mes gyvename laikais, kai su kiekvienais metais išnyksta vis daugiau gyvūnų rūšių – tai pasaulinio masto tragedija. Pagrinde dėl to kaltas žmogus. Jo veikla sukėlė Javano tigro, juodojo raganosio, ispaninio ožio ir daugelio kitų gyvūnų išnykimą.

Dar XX a. viduryje į Raudonąją knygą buvo įtrauktas raudonasis vilkas, gyvenantis Šiaurės Amerikoje. Vystantis ūkininkavimui, šios vilkų rūšies atstovų skaičius ėmė sparčiai mažėti. Galų gale raudonųjų vilkų liko tik zooparkuose.

Šansų išgelbėti šį gyvūną praktiškai nebuvo. Beveik 40 metų šie vilkai buvo laikomi išmirę laukinėje gamtoje. Net nelaisvėje liko tik patelės. Nebuvo iš kur laukti palikuonių.

Tačiau 2017 m įvyko stebuklas. Šiaurės Karolinoje zoologams pavyko rasti ir sugauti raudonojo vilko patiną. Jis pasirodė grynakraujis, t. y. kitų vilkų rūšių priemaišų nebuvo.

Todėl mokslininkai paėmė jo biologinės medžiagos ir sugebėjo apvaisinti 2 pateles. Po kelių mėnesių mokslininkai laikė rankose tikrą gyvą stebuklą. Į pasaulį atėjo net 10 šuniukų. Simboliška, kad mažyliai
atėjo į pasaulį gegužės 13 per Motinos dieną.

Zoologų džiaugsmui nebuvo ribų. Jiems pavyko padaryti neįmanoma: jie sugebėjo išgelbėti nuo visiško
išnykimo visą vilkų rūšį.

Raudonieji vilkai gavo antrą šansą. Dabar šie 10 vilkiukų turi svarbią užduotį – atgaivinti savo rūšį.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page