Laisvalaikis

Jei jūs geras žmogus, jus būtinai puldinės

Geras žmogus geras sąmoningai. Tai – jo pasirinkimas ne dėl silpnumo ar kvailumo, o dėl didžiulės vidinės jėgos, kurios piktieji visiškai neturi. Taip pat, kaip neturi laimės, džiaugsmo ir meilės.

Jei jūs geras žmogus, jus būtinai puldinės. Be jokios priežasties. Taip pasireiškia „gelbėtojo kompleksas“ , taip jis veikia piktus, niekšingus, agresyvius žmones, kuriems jūs nepadarėte nieko blogo.

Tai, kaip pasakytų Jungas, tokia cheminė reakcija, asmeniškai su jumis turinti mažai ryšio. Štai taip į jus reaguoja tie, kieno širdis pilna juodo pykčio, pavydo, neapykantos. Pradedant piktu budėtoju ir baigiant aukštas pareigas užimančiu valdininku.

Gelbėtojas? Na tai pabandyk išgelbėti save! Dabar mes greitai išbandysime tavo gerumą. Spjausime į veidą arba trenksime iš nugaros: „atspėk, kas tau trenkė?“ Išvesime iš pusiausvyros, pažeminsime, sumaišysime su purvais – kad tu taptum tokiu pat piktu ir niekšingu, kaip mes!

Jei jus nuolat puldinėja ir daro bloga be matomos priežasties – greičiausia, jūs geras ir garbingas žmogus. Ir piktieji to negali pakęsti, štai ir sukelia skausmą bei kančias. Ieško būdo įgelti į silpną vietą; įžnybti ar smogti. Pageidautina – prie visų. Kad jūs taip pat supyktumėte ir imtumėte šaukti. Arba pravirktumėte – tai irgi gerai, tai pažeminimas!

Bet piktieji pamiršta tai, kad gerumas ir silpnumas – tai skirtingi dalykai. Ir jei žmogui pakanka jėgų būti geru, kantriu, ramiu – jam pilnai pakaks jėgų pastovėti už save. Nors tai baisiai stebina užpuolikus. Piktus pulti bijo – gali gauti į snukį. Štai koks jis piktas! O gerus – saugu. Bet tai – didelė klaida, patikėkite.

Geras žmogus geras sąmoningai. Tai – jo pasirinkimas. Ir tai ne iš silpnumo ar kvailumo – gerumas ir ramumas. Ir mokėjimas palaikyti kitus – ne iš silpnumo.

O iš didžiulės vidinės jėgos,kurios piktieji visiškai neturi, taip pat, kaip neturi laimės, gerovės, džiaugsmo ir meilės. Apie kuriuos jie žino iš nuogirdų: knygas skaitė. Filmus žiūrėjo. Pažįstami pasakojo. Bet jie to niekada neturės.

Štai ir pyksta jus matydami. Ir todėl niekšingi ir netikėti išpuoliai – požymis to, kad mes gerai susidorojame su savo užduotimi. Būti gerais ir palaikyti kitus.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page