Patarimai

Kaip atsikratyti muselių gėlių vazonuose: 5 efektyvūs būdai

Juodos muselės gėlėse – tai sciaridės, vos kelių milimetrų dydžio ir visiškai nepavojingos žmogui, tačiau gali apgadinti plonus jaunus augalų ūglius.

Kodėl gėlėse atsiranda juodos skraidančios muselės

Patyrę sodininkai ir daržininkai įvardija kelias tokių vabzdžių atsiradimo namuose priežastis:

– neteisingas laistymas – perdrėkintas gruntas arba šlapias dugnas taps puikia muselių dauginimosi terpe;

– užsistovėjęs oras – sciaridės dažniausiai atsiranda blogai vėdinamose patalpose;

– užkrėstas gruntas – neiškaitinus dirvos prieš sodinimą galite užsiveisti muselių.

Kaip atsikratyti muselių gėlėse liaudiškomis priemonėmis:

Muilo tirpalas nuo muselių gėlėse

Paimkite 250 ml gryno vandens ir ištirpinkite jame 50 g ūkinio muilo. Paskui perpilkite tirpalą į purkštuvą ir apipurkškite augalus.

Alternatyvus variantas – suvilgyti tirpale šluostę ir nuvalyti ja lapus. Tokią procedūrą reikia atlikti kartą per 5 dienas iki pilno vabzdžių išnykimo.

Degtukai nuo muselių gėlėse

Išimkite iš dėžutės 4 degtukus ir įsmeikite juos į gėlių vazoną siera žemyn, o paskui paliekite vandeniu. Kai siera ištirps, pakeiskite degtukus.

Keiskite juos iki tol, kol pamatysite, kad muselių nebėra, o jų lervos mirė dirvoje.

Vandenilio peroksidas nuo muselių gėlėse

Litre vandens ištirpinkite 2 valgomuosius šaukštus vandenilio peroksido, gautu tirpalu apipurkškite augalą ir gausiai paliekite dirvą. Peroksidas pagerins dirvos būklę, o ne tik išvaduos gėles nuo muselių.

Vietoje peroksido galima naudoti ir kalio permanganatą, tik žiūrėkite, kad tirpalas būtų švelniai rausvos spalvos.

Cinamonas nuo muselių gėlėse

Cinamono pakuotę išberkite ant dirvos, kurioje auga gėlė – aštrus prieskonio kvapas baido vabzdžius, tačiau nekenkia augalui. Taipogi galima padaryti antpilą – išmaišyti cinamoną stiklinėje virinto vandens ir kaskart laistant apdoroti augalą.

Česnakas nuo muselių gėlėse

Česnakas geras tuo, kad gali atbaidyti suaugusius vabzdžius ir sunaikinti lervas, kurios gyvena gėlių vazone. Patyrę sodininkai rekomenduoja gaminti tirpalą:

– 3 česnako skilteles susmulkinti peiliu;

– užpilti 1 l verdančio vandens;

– palaikyti 4 val;

– perkošti ir supilti į purkštuvą.

Gautu mišiniu apdorokite gruntą ir augalo lapus, o minkštimą, kuris liks, dėkite į gėlės dirvą. Muselių išnaikinimui 1 vazone pakanka 1 galvutės, padalintos į 3 dalis.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page