Patarimai

Kaip auginti braškes namie ant palangės ištisus metus

Saldžias braškes galima auginti ir namie be nereikalingų rūpesčių su daržu ir lysvėmis. Jos nereiklios priežiūrai ir išauginus gaunasi ir ankstyvi sodinukai vasarai sode, ir derlius tiesiog bute.

Braškių auginimo namuose procesas turi savo ypatybių. Geriau imti ne šiltnamio veisles, kadangi oras bute ne drėgnas, o sausas. Tiks remontantinės veislės: jos mezga vaisius ne tik vasarą, bet ir rudenį.

Pirmąjį derlių šios veislės duos jau sodinimo metais. Sodininkų parduotuvėse geriausia ieškoti šių veislių:
Tristanas, Selva, Ženeva ir Albionas.

Sodinimui namuose sėklos sėjamos iš pradžių nedidelėse talpose. Pasirodžius pirmiesiems daigams, jie perkeliami į didesnes talpas. Kai formuojasi 4-5 lapelis, sėjinuką laikas perkelti į erdvų vazoną.

Čia ir atsiras pirmosios uogos. Taip pat sėkmingai braškes galima sodinti ir pailguose loveliuose. Jie net patogesni statymui ant palangės. Dar vienas sėkmingas variantas – sodinimui imti didelius 5 l butelius nupjautu dugnu. Juos bus patogu pakabinti virtuvėje.

Iškart pirkite gatavą gruntą sodinimui, savarankiškai padaryti bus žymiai sunkiau. Ant palangės braškės beveik nekels rūpesčių. Trąšų reikia tik kartą per 3 savaites, laistyti galima ir kasdien.

Pirmasis naminių braškių derlius nuimamas jau po 3 mėnesių.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page