Idomybes

Katinas, persikūnydamas į knygų ir filmų herojus, išgarsino JAV biblioteką ir keliskart padidino jos lankomumą

Belfonto, kuris yra Pensilvanijoje, JAV, bibliotekoje dirba neįprastas darbuotojas, kurio pagrindinė užduotis – pritraukti naujų skaitytojų ir skiepyti meilę knygoms. Tai katinas, vardu Horacijus, kuriuo rūpinasi bibliotekininkė Liza Šafer.

Bibliotekos struktūrą sudaro istorijos muziejus ir bibliotekos centras. Organizacijos knygų fondas tiesiog milžiniškas, čia galima rasti daug įdomaus, be to, ne tik knygas, bet ir žymius paveikslus, animacinius
filmus.

Deja, skaitytojų dėmesys pastaruoju metu ėmė blėsti. Ir kad pritrauktų lankytojų, Liza Šafer realizavo
neįprastą idėją.

Bibliotekininkė nusprendė įtraukti katiną Horacijų. Iš pradžių ji paprasčiausiai fotografavo jį šalia knygos.

O paskui Liza pradėjo pildyti kompoziciją kūrinių atributais, kad katinėlio įvaizdis taptų labiau atpažįstamas. Viskas prasidėjo nuo paprastų aksesuarų, tokių, kaip galvos apdangalai ir varlytės, tačiau palaipsniui Šafer įdiegė kostiumus.

Be to, siuvo jos savo rankomis: vieni gimė vos per pusvalandį, o kitų gamyba užimdavo kelias valandas.

Fotografijos su Horacijumi bibliotekos puslapyje talpinamos kasdien, atsirado visa rubrika #caturday.

Paprastai nuotraukos pašvenčiamos kokiems nors įvykiams: kūrinių išleidimo datoms ar jų autorių gimimo dienoms. Kai kuriose foto Horacijus atrodo taip įdomiai ir linksmai, kad tiesiog neįmanoma praeiti pro šalį ir neatkreipti dėmesio į katinėlį ir, žinoma, knygą, kurią jis šiandien reklamuoja.

Atsirado Horacijaus gerbėjų, daugelis nori pamatyti jį asmeniškai ir pasidaryti bendrą nuotrauką. Katinas ramiai pakelia visus persikūnijimus ir netgi noriai pozuoja.

Jis negyvena bibliotekoje, o yra Lizos globotinis iš prieglaudos: Šafer rūpinasi ne tik bibliotekos augintiniu, bet ir 6 kitais katinais. Tačiau būtent Horacijui atiteko garbė tapti tikru bibliotekos veidu.

Ir jo pastangos jau duoda vaisių: lankytojų ir norinčių pasiimti knygą tapo žymiai daugiau.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page