Gyvūnai

Harpija – paukštis, kurį palaiko persirengusiu žmogumi

Harpija laikoma vienu didžiausių paukščių. Vidutiniškai jos kūno ilgis siekia vieną metrą, o sparnų plotis iki 2 metrų.

Bet įdomiausia – tai šio plunksnuoto milžino išvaizda. Ji primena žmogų, apsirengusį paukščio kostiumu. O kažkam harpija atrodo pasakų padaru, apdovanotu galinga jėga. Kaip ten bebūtų, bet šio stebuklingo paukščio žvilgsnis toks karingas, kad net baisu prie jo artintis.

Harpija priskiriama vanaginių šeimai ir veisiasi tropniuose miškuose, esančiuose Centrinėje ir Pietų Amerikoje. Patelės stambesnės už patinus praktiškai 2 kartus ir gali sverti iki 9 kg. Šių nepaprastų plunksnuočių skaičius kasmet nepaliaujamai mažėja.

Pastaraisiais duomenimis, laukinėje gamtoje jų liko mažiau nei 50 tūkstančių individų. Mažėjimas susijęs su miškų kirtimu ir dauginimosi ypatybėmis: patelė ir patinas augina tik vieną paukščiuką 2-3 metų bėgyje.

Dėka didelių galingų letenų ir ilgų nagų šie vanagai sugeba nulaikyti stambų grobį. Šie vanagai maitinasi beždžionėmis, tinginiais ir kitais žinduoliais.

Tai pagrindinis jų racionas, antraeilis maistas yra smulkios gyvatės, driežai ir dideli paukščiai. Dar jos gali pasimėgauti vištomis, katėmis, ėriukais ar paršiukais, kuriuos nugvelbia kaimuose.

Dėl ragiukų ant galvos harpijos atrodo juokingi ir mieli padarai, nepaisant net jų rūstaus žvilgsnio.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page