Laisvalaikis

Mokslininkai išsiaiškino: kūdikiai specialiai šypsosi, kad manipuliuotų tėvais!

Vaiko, kuris dar nekalba, ir net nešliaužioja, šypsena – geriausias apdovanojimas tėvams. Problema tame, kad kūdikiai tai žino ir instinktyviai naudoja savo tikslų pasiekimui. Tiksliau, tai ne problema, o faktorius, į kurį reikia atsižvelgti. Neseni tyrimai parodė, kad vaikučiai su sauskelnėmis žymiai sumanesni, nei mums atrodo!

Mokslininkai iš Kalifornijos San Diego universiteto atliko 130 mažylių ir jų motinų elgesio tyrimą. Pagrindiniu faktoriumi buvo šypsena – šiuolaikinių technologijų pagalba buvo sekama, kada ir kaip šypsosi vaikučiai. Mokslininkai norėjo išsiaiškinti dėsningumą tarp spontaniškų šypsenų ir šypsenomis atsakant į šypseną, tarp kitko, iš abiejų pusių.

Pasirodė, kad kūdikiai visai nemėgsta šypsotis, jie labai santūrūs reikšdami emocijas, kas ir varo tėvus į aklavietę. Pavyzdžiui, jei mama buvo linksma ir su šypsena priėjo prie vaiko, ji vargiai gaus šypseną atgal. Tai neramina suaugusius – kodėl vaikas nereaguoja į tokį tiesioginį draugiškumo signalą?

Viskas kur kas sudėtingiau. Vaikai supranta, kad jų šypsena garantuotai sukels atsakymą – kokia mama nepasidžiaugs savo mažyliu? Ir jie šypsosi tik tada, kai nori pradžiuginti mus, kad pradžiugintų save. Tai yra, vaikas sąmoningai paleidžia apsikeitimo šypsenomis procesą,kai jam to reikia, o kitu metu tik nutaisys mimikas.

Tai jums tikrai patiks!

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page