Laisvalaikis

5 dalykai, kurių verta išmokyti vaiką iki 13 metų

  1. Laiko planavimas

Iki paauglystės jūs galite vaikui padėti: žadinti rytais, padėti susiruošti į mokyklą. Bet jį reikia paruošti tam, kad ši atsakomybė guls ant jo paties pečių. Tokio amžiaus vaikai jau gali patys atsikelti ir susiruošti į mokyklą be pašalinės pagalbos.

  1. Sprendimų priėmimas

Vaikas turi išmokti pasirinkti iš keleto variantų, priimti sprendimą ir prognozuoti rezultatą. Išmokykite jį pasakyti „ne“, kai tai yra būtina. Jūs juk nenorite, kad mažylis virstų suaugusiu žmogumi, ant kurio visi „jodinėja“. Žinoma, padėti aplinkiniams reikia, bet daryti tai ne savo interesų sąskaita.

  1. Mandagus bendravimas

Jei paauglys nori, kad į jį žiūrėtų kaip į suaugusį, jis privalo pagarbiai kalbėtis su vyresniais už jį žmonėmis. Atrodytų, kad tokiame amžiuje neįmanoma išmokyti maištautoją bendravimo taisyklių. Bet tai netiesa. Nedarykite to pamokymais, o parodykite kaip reikia elgtis savo pavyzdžiu. Nesakykite: „Tu nieko nesupranti, dar mažas.“ Paprašykite paaiškinti jo požiūrį.

  1. Ūkio vedimas

Paauglys taip pat šeimos narys, todėl jis privalo prisiimti dalį pareigų namų ūkyje. Vaikui iki 13 metų reiktų žinoti, kaip įsijungia skalbimo mašina, susitvarkyti daiktus po savęs, išsiplauti savo indus. Neblogai, jei pavyksta išmokyti pasigaminti pagrindinius patiekalus. Žinoma, viską reikia daryti kartu su vaiku.

  1. 5. Mokėjimas elgtis su pinigais

Nedaugelis vaikų moka teisingai disponuoti pinigais. Tai tėvų kaltė, o taip pat senelių, kurie mėgsta palepinti savo anūkus. Vaikas gauna pinigus ir leidžia juos bet kam. Todėl reikia jam paaiškinti, kad pinigai uždirbami sunkiu darbu ir leisti juos reikia protingai. O taip pat patarti, kad protinga juos atsidėti kokiam nors svarbiam pirkiniui.

Related Articles

You cannot copy content of this page