Idomybes

Namas, kuris nepriklauso nuo komunalinių paslaugų tiekėjų

Šis namas pats pilnai save aprūpina. Jis gamina energijos 3 kartus daugiau, nei sunaudoja ir surenkamas per 15 dienų!

Šį namą sugalvojo ir Madride pastatė ispanai iš Progresyviosios Architektūros instituto. Jis pats pilnai apsirūpina. Namo stogas padengtas šiuolaikinėmis lanksčiomis fotogalvaninėmis plokštėmis, kurios naudoja saulės energiją ir tai daro taip efektyviai, kad namas gamina energijos 3 kartus daugiau, nei sunaudoja.

Pats pastatas padarytas iš medžio, faneros ir kitų ekologiškų medžiagų. Jis turi ergonomišką formą ir daug langų, kas užtikrina natūralų apšvietimą ir ventiliaciją. O ant stogo sumontuotos talpos lietaus vandens surinkimui.

Apvali forma leidžia pasiekti maksimalią vidaus apimtį esant nedideliam išoriniam paviršiui. O tai, kad namas pakeltas ant 3 „kojų“, suteikia jo gyventojams galimybę pailsėti pavėsyje gryname ore.

Projektas vadinasi Fab Lab House ir buvo sukurtas mažiems Ispanijos  miestams ir priemiesčiams. Jis išskirtinis tuo, kad tokio pastato surinkimui reikia vos 15 dienų. O dėl to, kad nėra brangių medžiagų ir dekoro elementų, jo kaina yra žema.

„Saulėtojo“ namo plotas yra 75 kv.m, o resursų, kuriuos jis turi, lengvai užteks 4 asmenų šeimai. Projektas jau užėmė pirmą vietą Europos ekologiškų namų dizaino konkurse Solar Europe People’ Choice Award.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page