Idomybes

9 veiksmingi būdai, kaip oriai reaguoti į grubumą

Tiesiog pasakykite „Ačiū“

Su jums ir vėl elgėsi įžūliai? Davė neteisingą arba net įžeidžią pastabą? Ką gi, reaguodami pasakykite „Ačiū“. Be jokios įtampos, užtikrintai ir ramiai.

„Aš vertinu jūsų nuomonę“

Kita frazė gali būti „Vertinu jūsų požiūrį“. Orus atsakymas, kuris rodo, kad veikiate mąstydami, o ne vadovaudamiesi emocijomis. Psichologai yra įsitikinę, kad jei žmogus elgiasi grubiai, stengiasi įžeisti nemaloniais žodžiais, jis turi vidinio pobūdžio bėdų. Jūs čia esate ne prie ko!

Pokalbis baigtas

Būna, kad emocijos apakina. Ir jūs suprantate, kad vargu ar pavyks ramiai ir mandagiai atsakyti. Tada tvirtai pasakykite, kad pokalbis baigtas…

Kodėl nusprendėte, kad tai svarbu? Ar tikrai norite, kad aš jums atsakyčiau?

Šį klausimą verta užduoti ramiu balsu ir priešininkas bus nuginkluotas. Chamai retai kada siekia gerų tikslų. Jie paprastai bando tiesiog pažeminti.

Tai galėtų mane įžeisti

Ši frazė, ypač ištarta ironiškai, leidžia suprasti, kad grubius išpuolius neimate giliai į širdį. Įžeidėjas traukiasi. Vargu ar jis tęs savo išpuolius, supratęs, kad jo grubumas jūsų nežeidžia.

Jūs teisūs

Šie 2 žodžiai – puikus ginklas prieš grubumą. Skriaudėjas neturės ką atsakyti. Jis tikėjosi polemikos, ginčo, galbūt net skandalo, o jūs tiesiog pripažinote jo teisybę.

Jūs visada turite ką negero pasakyti, tiesa ar ne?

Toks atsakymas yra gana emocionalus. Tačiau tuo pačiu metu pokalbį nukreipiate nuo jūsų pateiktų pretenzijų esmės prie žmogaus, kuris šlykščiai kalbėjo. Taip jūs parodote jo paties atvaizdą.

Aš myliu save, bet ir tave myliu

Žinoma, šią frazę verta vartoti tik konfliktų su artimaisiais metu. Ištarkite ją nuoširdžiai, geranoriškai ir neprarasite orumo.

Juokitės!

Taip, tiesiog juokitės. Nusijuokti chamui į veidą – greičiausia yra geriausia savigynos priemonė. Pažįstama jus kritikuoja ir moko gyventi? Juokitės! Jus įžeidė viešajame transporte? Juokitės! Sveika saviironija paprastai skriaudikui yra netikėtas dalykas, todėl jis pasijaučia nepatogiai.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page