Idomybes

Aklas britas fotografuoja peizažus ir jam velniškai gerai gaunasi

Saviraiška dažnai padeda susidoroti su dvasiniu skausmu žmonėms, savo gyvenime praėjusiems baisius išbandymus. Tapyba ir muzika dažniausiai naudojamos reabilitacijoje, tačiau pasirodė, kad ir fotografija niekuo ne blogesnė. Taip Afganistano karo veteranas Krisas Novelas ne tik rado sielos atgaivą fotografuodamas Britanijos peizažus, tačiau ir tapo vienu įdomiausių mūsų laikmečio šio žanro fotografų. Ir jis yra beveik aklas.

Krisas Novelas tarnavo savo šaliai 8 metus britų armijoje, pabuvojo Šiaurės Airijoje, Irake ir Afganistane.
Afganistane Krisas buvo sužeistas per apšaudymą, smegenys buvo rimtai pažeistos, po ko jis beveik
visai neteko regėjimo. Krisas Novelas: prieš ir po sužeidimo.

Sužeisto kario gyvenimas buvo sunkus, tačiau Didžiosios Britanijos aklųjų veteranų organizacijos palaikymo dėka Krisas vėl išmoko skaityti ir rašyti.

.

.

.

Būtent tada Krisas susidomėjo fotografija ir pradėjo mokytis reikiamų įgūdžių. Jį visada domino gražūs miglotojo Albiono peizažai, tačiau problema buvo tame, kad jis nebegalėjo vairuoti mašinos.

.

.

.

Iš pradžių padėjo žmona, tačiau ji negalėjo visą laiką būti šalia vyro, kol šis vaikštinėja kalnais ir laukais.

.

.

.

Juolab Krisą reikėjo nuolat įdėmiai prižiūrėti – dėl akių problemų jis blogai įvertindavo vietovę ir krisdavo nuo šlaitų. Tuomet jam į pagalbą atėjo Markas Hensonas, su kuriuo Krisas kartu keliaudavo į gamtos fotosesijas.

.

.

.

Pagrinde jis fotografuoja gimtojo krašto Pik Distrikto apylinkes, tačiau planuoja pabuvoti ir Škotijoje bei įamžinti tenykščius kalnus.

.

.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page