Patarimai

Aš – neurobiologas, visą gyvenimą tiriu smegenis. Yra tik 4 dalykai, kurių reikia laimei

  1. Svarbiausias klausimas.

Jei jūs jaučiatės prislėgtos būsenos, užduokite sau tokį klausimą: „Už ką aš galiu padėkoti likimui?“ Galbūt jūs nustebsite, bet pasirodo, kad dėkingumo jausmas tikrai gali biologiškai paveikti smegenis.

  1. Nenumokite į neigiamus jausmus.

Pabandykite suprasti, kokie būtent negatyvūs jausmai jus neramina. Liūdesys, nusivylimas, pyktis ar kažkas dar? Kai tik jūs rasite tikslų apibūdinimą savo jausmui, jums taps lengviau. Skamba neįtikėtinai? O smegenys mano kitaip!

  1. Priimkite sprendimus.

Turbūt daugelis iš mūsų atsimena palengvėjimo jausmą priėmus sprendimą. Mokslininkai priėjo išvados, kad apsisprendimas vienu ar kitu klausimu mažina nerimo lygį. Tai ir nestebina, juk dažnai būtent sprendimai padeda pašalinti problemas.

  1. Daugiau sąveikos su aplinkiniais.

Vieno įdomaus eksperimento dalyviai žaidė kompiuterinį žaidimą, kurio principas buvo kamuolio mėtyme – jie mėtė jį vienas kitam. Bent jau taip jiems atrodė. Iš tiesų kiekvienas iš dalyvių žaidė su kompiuteriu. Kai žaidimo partneris (kompiuteris) netikėtai atsisakė grąžinti kamuolį, žaidėjo smegenys demonstravo reakciją, atitinkančią tą, kuri kyla esant smarkiam fiziniam skausmui. Paprastai tariant, atstūmimas smarkiai sužeidė dalyvį, nors išoriniai to rodikliai buvo mimimalūs.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page