Idomybes

Meilės formulė. Jūs nepatikėsite,bet ji tikrai egzistuoja!

Mokslininkai tyrinėjo tūkstančius porų ir prašė partnerių pakalbėti apie pinigus, seksą, vaikų auklėjimą. Pasisakymus įrašinėjo į video ir analizavo pagal specialią emocijų skalę. Mokslininkai taip pat sekė, kurios tiriamųjų poros iširdavo, bėgant metams, kurios ne. Ir pasirodė, kad reikšmės turi ne tai, kad partneriai išlaikyti, ar emocionalūs, ir netgi ne tai, kaip dažnai jie pykstasi. Kritinis faktorius tam, kad tvirtintume, kad santykiai poroje bus laimingi, pasirodė santykis 5:1. Šis santykis reiškia, kad teigiamos interakcijos tarp partnerių turi 5 kartus viršyti neigiamas. Tai yra, po barnio viena gėlių puokšte neapsieisi, jums reiks mažiausiai penkių.

 

O jei rimtai, tai po kiekvieno pasakyti blogo žodžio reikia pridėti ne tik vieną gerą žodį, bet padaryti ką nors pozityvaus. Nusišypsoti, švelniai pažiūrėti, dėkingumą parodyti ir praleisti gerą laiką kartu.

Negana to, formulės autorius, psichologas Džonas Gotmanas, jau 40 metų tiriantis porų santykius, tvirtina, kad jis gali su 90 procentų tikimybe pasakyti, ar pora bus kartu po 4 ar net po 6 metų, remdamasis vien tik teigiamais ir neigiamais tarpusavio aktais tarp partnerių.

Po šių tyrimų, Levo Tolstojaus citata: „Visos laimingos šeimos panašios vienos į kitas, kiekviena nelaiminga šeima nelaiminga savaip“ įgauna naują reikšmę. Panašu, kad patikimos poros tiesiog moka būti geresniais vienas kitam ir daro taip, kad teigiami momentai viršytų neigiamų momentų kiekį penkis kartus.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page