Idomybes

„Grožis purvo baloje.“Sužinojusios, kaip išgaunami perlai, jūs nebenorėsite jų nešioti

Perlai – viena gražiausių akmenų rūšių. Natūralius perlus ypatingai sunku išgauti. Todėl žmonės išmoko juos kultivuoti. Dabar didžiąją dalį perlų eksportuoja Kinija. Akmenis išgauna didžiulėse plantacijose, kurios randasi Čžuczi mieste. Perlai susidaro įvairių rūšių jūrų moliuskuose, tiksliau, jų kriauklėse.

Ir kad juos gautų dirbtiniu būdu, į kriauklę įauginamas svetimkūnis-branduolys. Kad apsisaugotų, moliuskas ima išskirti savo perlamutrą, kuris ir padengia branduolį.

Žinoma, tam reikia laiko, vidutiniškai 5 metų. Tačiau labiausiai stulbina tai, kaip perlas yra išimamas iš kriauklės.

Žmonės dirba siaubingose sąlygose. Visos plantacijos randasi buvusiuose ryžių laukuose, kad pagerintų terpę moliuskams, vandenyse yra apgyvendinami karpiai. Po įsodinimo, taip vadinamas branduolio įauginimas į kriauklę, praeina keli metai. Branduolys tampa rutuliuko formos moliusko audiniu kartu su kalcio karbonatu.

Pačiu nemaloniausiu procesu galima pavadinti perlų išėmimą. Tam austres patalpina į šiltą vandenį, kad atpalaiduotų jų raumenis. Paskui daro įpjovą, atveria kriauklę ir išpjauna branduolį kartu su mantijos gabalėliais. Kadangi perlas priauga prie audinio, tenka pjaustyti smulkiais gabalėliais, norint nepažeisti perlo. Paskui seka rūšiavimo procesas. Ir taip kasmet Kinija pagamina daugiau nei 1600 tonų perlų.

 

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page