Laisvalaikis

Mini butai betoniniuose vamzdžiuose

Mini namai vis populiarėja. Ir tam yra keletas priežasčių. Visų pirma – dideli miestai perkimšti, vietos pilnavertiškiems daugiaaukščiams ir dideliems pastatams su kiekvienais metais vis mažiau. Antra – ne visi turi finansines galimybes, pirkti ištaigingus apartamentus, o kartais nepakanka ir standartiniam 2-3 kambarių butui.

Todėl architektas Džeimsas Lou iš dizainerių studijos James Law Cybertecture sukūrė originalų projektą OPod Tube House. Tai mini gyvenamoji patalpa, įrengta tiesiog 2,5 m skersmens betoniniame vamzdyje. Projektas buvo pristatytas Honkonge, jis skirtas perpildytiems dideliems miestams.

Gyvenamoji patalpa skirta 1-2 žmonėms, patalpos dydis 9,3 kvadratiniai metrai. Viduje viskas, kaip įprastame bute su visais patogumais: svetainė su išskleidžiama lova, šaldytuvas, dušo kabina, vieta drabužiams ir asmeniniams daiktams.

Vamzdžių blokai komponuojami į namus ir gali būti statomi tokiose vietose, kur neįmanoma pastatyti pilnaverčio statinio. Pvz. po tiltais arba tarpuose tarp namų.

Kiekvienas vamzdis sveria iki 20 tonų ir gali būti perneštas į kitą vietą krano pagalba.

Vamzdžius nesudėtinga sandėliuoti ir galima sumontuoti bet kurioje nedidelėje nepanaudotoje miesto erdvėje. Pvz. skersgatviuose, po tiltais, tarpuose tarp dangoraižių.

Projekto tikslas yra efektyvus erdvės panaudojimas, atsižvelgiant į žemės ploto deficitą, o taip pat padaryti gyvenamąjį būstą prieinamu kiekvienam.

Šiuo metu OPod Tube House – tai tik projektas, bet jis suteikia galimybę pamatyti, kaip atrodys toks butas ateityje.

Tai jums tikrai patiks!

Related Articles

You cannot copy content of this page