Idomybes

Pasakėčia apie išminčių ir malūnininką

Sakyk, tu garsėji kaip labai praktiškas ir ekonomiškas žmogus, kam tu išleidai pinigus tokiai beprasmybei?

Išminčius filosofas atėjo į malūną nusipirkti šiek tiek miltų. Malūnininkas paprašė jo truputį palaukti, kol grūdai susimals, ir išėjo. Išminčius ėmė stebėti procesą: bulius su varpeliu ant kaklo, kurio jungas buvo pritvirtintas prie girnų, vaikščiojo ratu, girnos sukosi ir malė grūdus.

Po kurio laiko malūnininkas grįžo ir padavė išminčiui maišą su miltais.

– Noriu tavęs paklausti,- pasakė išminčius. – Sakyk, tu garsėji kaip labai praktiškas ir ekonomiškas žmogus, kam tu išleidai pinigus tokiai beprasmybei – varpeliui ant buliaus kaklo?

– O, tai labai paprasta: bulius eina ratu, o jei sustoja – varpelis nutyla, aš tada išeinu, pagrasinu jam bizūnu ir jis vėl eina ratu. Taip aš galiu užsiimti kitais reikalais, kol malasi grūdai.

– Įdomu! O jei bulius sustos ir paprasčiausiai linguos galvą, varpelis skambės, o tu galvosi, kad jis dirba. Tai bus problema.

– O, vargu ar iškils tokia problema. Šis bulius ne toks protingas kaip tu.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page