Patarimai

12 gražiausių ir nereikliausių kambarinių augalų, kurie padarys jūsų namus jaukesnius

Lengviausia pasiekti namų jaukumo kambarinių augalų pagalba. O ir jų nauda akivaizdi – valo orą. Tik štai ne kiekviena šeimininkė turi laiko kasdien terliotis su augalu. Tačiau išeitis yra visada!

Klivija

Paprastai prižiūrimas, nereiklus kambarinis augalas, vienintelis reikalavimas – stenkitės nejudinti vazono. Jei jūs nusprendėte auginti kliviją namuose, tai vietą jai išrinkti nesunku, kadangi klivija gerai pakelia ryškią išblaškytą šviesą ar pusšešėlį. Laistyti kliviją reikia ne dažniau nei kartą per 15 dienų žiemą ir kartą per 5-7 dienas likusiais metų laikais. Žydi iki 2 kartų per metus.

Litopsiai ir sukulentai

Augalas sugeba savarankiškai kaupti vandens atsargas, todėl puikiai pakelia sausrą ir karštį iki 50 laipsnių. Žiemą namų sąlygomis litopsių priežiūra yra minimali. Gėlėms būtina užtikrinti gerą apšvietimą ir vėsią kambario temperatūrą – ne aukščiau 12 laipsnių. Nuo pavasario iki rudens jį reikia laistyti kas 15 dienų.

Krasula

Labai paprasta priežiūra. O atsitiktinai nukritęs lapelis gali lengvai įsišaknyti ir išaugti į savarankišką gražų medelį.

Krotonas

Šis populiarus kambarinis augalas jau spėjo užkariauti daugelio grožio mėgėjų meilę. Ryškūs krotono lapai pagyvins bet kokio namo interjerą ir suteiks originalumo. Gėlė gali išaugti iki 70 cm aukščio. Gana nereiklus, todėl bet kuris šeimininkas galės rasti jam vietos savo būste.

Bromelija

Bromelijos idealios laikyti ne tik namuose, bet ir biure. Tropinės gražuolės atsparios, nereikalauja dažnų persodinimų ir sugeba apsieiti be trąšų.

Alokazija

Tikra tropikų karalienė, galinti sukelti įspūdį net daug mačiusiam gėlininkui. Šis efektingas augalas dar neįgijo pelnyto populiarumo, bet užtikrintai į jį eina, užkariaudamas gėlių mylėtojų širdis egzotišku grožiu ir nereiklumu.

Fitonija

Pagrindiniai fitonijos reikalavimai – reguliarus purškimas ir gausus laistymas vasarą. Augalas turi daug rūšių su įvairiomis lapų spalvomis. Kelių fitonijų kompozicija viename vazone – nepaprastai efektingas vaizdas.

Japoninė aukuba

Aukuba labai mėgsta šešėlį, o esant ryškiam apšvietimui jai būtina suteikti pusšešėlį. Mėgsta saikingą drėgmę bei laistymą ir lengvai pakelia staigius temperatūrų šuolius. Aukuba išauga iki 1,5 m aukščio ir gali džiuginti savo grožiu ne vieną dešimtmetį.

Epifiliumas

Šis augalas nemėgsta nei pernelyg gausaus laistymo, nei dirvos perdžiūvimo. Laistykite gėlę saikingai. O dar verta reguliariai apipurkšti jį vandeniu ar net surengti dušą.

Vaškuolė

Vaškuolę gėlininkai pamilo ne tik dėl atsparumo, bet ir dėl dekoratyvinės išvaizdos žydėjimo metu. Vaškuolės žiedai atsiranda ant senų žiedynų, todėl juos reikia išsaugoti. Vaškuolė mėgsta šiltą, šviesią vietą be skersvėjų.

Sanpaulija

Mėgsta ryškias apšviestas vietas, tačiau be tiesioginių saulės spindulių ir skersvėjų (18-24 laipsniai). Sanpauliją reikia pastatyti taip, kad ji neliestų lango stiklo. Laistyti šiltu vandeniu pagal dirvos išdžiuvimą.

Monstera

Augalas didelėms patalpoms, išauga iki 5 m. Nekaprizinga gėlė, tačiau reikalauja šviesios vietos ir periodiško purškimo.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page