Idomybes

5 neįprasti ir unikalūs tiltai, kuriais norisi vaikščioti amžinai

Inžinierių, architektų ir dizainerių fantazija tiesiog neturi ribų. Ir kaip nuostabu, kad šiuolaikiniame
pasaulyje šios profesijos atstovai stato ne tik grandiozinius ir neordinarius pastatus, bet didelį dėmesį
skiria ir unikalių tiltų kūrimui.

Šiandien mes jums parengėme labai įdomų tokių tiltų rinkinį, jau žiūrint į juos užgniaužia kvapą. „Drakono“ tiltas

Dragon King Kong Bridge

Šis pėsčiųjų tiltas randasi Čanšos mieste (Kinija). Statinio išlenkimai padaryti taip, kad primena Miobijaus juostą, kuri kinams turi tam tikrą filosofinę reikšmę. Tilto ilgis yra 185 m, o aukštis – 22 m.

Rolling Bridge – tiltas-transformeris

Tai labai neįprasta konstrukcija. Šis tiltas randasi Londone ir jis tikras transformeris. Jei per Grand Union
kanalą turi praplaukti laivas, tai viena pusė tuoj pat pasikelia ir ir jis susisuka į rutulį.

Tai nuostabu!

Moses Bridge – tiltas, kuris pastatytas žemiau vandens linijos. Šis tiltas sulaužė visus stereotipus. Juk mes įpratome, kad šis statinys turi būti ant vandens, o olandų architektai nusprendė kitaip. Ir sukūrė tiltą, kuris žemiau vandens.

Jis vadinasi „Mozės tiltas“ ir visiškai atitinka pavadinimą. Kad konstrukcija būtų ilgaamžė, statybai buvo panaudota mediena, apdirbta specialia medžiaga, kurios dėka ji nepus dar 50 metų.

Spiralinis „DNR tiltas“

Šis 280 m gigantas randasi Singapūro centre, vadinasi Helix. Jis atlieka labai svarbią funkciją – tarpusavyje jungia didžiausius miesto rajonus Marina Bay ir Marina Center. Jums nieko neprimena ši konstrukcija? Teisingai, tiltas panašus į DNR formą. Statinys turi kelias apžvalgos aikšteles, kur gyventojai ir miesto svečiai gali mėgautis apylinkėmis ir architektūra.

Sky Bridge – išlenktas tiltas

Jei jūs ekstrymo mėgėjas, patariame jums pasivaikščioti šiuo tiltu. Jis vadinasi Langvaki (Sky Bridge Langwaki) ir randasi Malazijoje. 125 m dydžio konstrukcija randasi labai vaizdingoje vietovėje. Bet įdomiausia, kad tiltą palaiko vos viena atrama ir 8 lynai. Pasivaikščiotumėte?

O kokiu iš šių tiltų norėtumėte pasivaikščioti jūs?

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page