Idomybes

7 požymiai, kad vaikas yra išlepintas: psichologo patarimai

  1. Vaikas nenori dalintis

Išlepintų vaikų egoizmas verčia juos veikti tik savo interesams, juk jie priprato gauti viską, ko pareikalauja. Žinoma, toks mažylis kategoriškai protestuos, jei prisieis su kažkuo dalintis savais dalykais, ar tai būtų žaislai, ar skanėstas ar tėvų dėmesys.

  1. Dažnos isterikos

Mažyliai iki 3-4metų rodo kaprizus ir isterikas todėl, kad dar nemoka išreikšti savo jausmų. Tačiau dažnos isterikos vyresnio amžiaus vaikų – tai jau priežastis susirūpinti, juk tokiu būdu vaikas tiesiog manipuliuoja tėvais.

  1. Stipri priklausomybė nuo tėvų

Jums gaila vaiko, jei jis nenori pasilikti su močiute, nenori vienas miegoti arba nervinasi, nes reiks eiti į darželį. Jei tai kartojasi labai dažnai, yra pagrindo susimąstyti apie vaiko išlepinimą. Augdamas, vaikas turi mokytis jaustis komfortiškai tarp kitų žmonių.

  1. reikalauja, kad būtų gaminamas jo mėgstamas maistas

Žinoma, kartais vaikai gali rodyti savo kaprizus dėl maisto. Tačiau jei jūsų mažylis reguliariai atsisako valgyti įprastą maistą ir reikalauja specialiai jam kasdien gaminti ypatingus patiekalus, tai jis tikrai išlepintas.

  1. Nuolat reiškia nepasitenkinimą

Dar vienas išlepinimo požymis – dažnai rodomas nepasitenkinimas kažkuo. Mažylis nuolat praneša, kad jam nepatinka žaislai, kad jis nenori vilktis tokių drabužių, kad jam atsibodo valgyti sriubą arba vaikštinėti šiame parke. Situacija pasidaro dar sudėtingesnė, jei kaimynų vaikas gauna kokį nors naują daiktą – šiuo atveju išlepintas vaikas pareikalaus nupirkti tokį patį.

  1. Niekada nepadeda

Jau po 3–4 metų vaiką reikia pratinti susitvarkyti po savęs žaislus. Jeigu mama ir toliau viską darys už jį, galiausiai jis prie to pripras ir galvos, kad taip ir turi būti, ir jis neprivalo niekam nieko padėti.

  1. Chamiškumas ir grubumas

Tenkindami vaiko kaprizus, tėvai išugdo jame vartotojišką santykį su suaugusiais. Galiausiai vaikas nustoja suaugusius gerbti. O ir kam reikia mandagiai kalbėti, jei jie vis tiekišpildys visus jo reikalavimus. Kartais tai iššaukia netgi chamiškumą ir grubų vaiko elgesį.

 

 

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page