Patarimai

Kam sode reikalingi serenčiai ir kaip juos naudoti žmogaus ir kitų augalų sveikatai

Serenčiai, tagetės, gvazdikėliai – visa tai vieno ir to paties augalo pavadinimo variantai. Šias gėles galima sutikti daržuose ir miesto gėlynuose.

Sodininkai jas pamilo už nereiklumą priežiūroje ir ilgą gausų žydėjimą. Tačiau be grožio, serenčiai pasižymi ir kitomis naudingomis savybėmis.

Šios gėlės yra puikus sideratas. Pasėjus serenčius darže, jie puikiai sveikatina dirvą, savo kvapu atbaidydami daugelį kenkėjų. O šaknų išskyrų dėka gali atbaidyti netgi nematodas.

Serenčiai prieš kurmius

Be to, dirvos perkasimo metu užkasta serenčių žalioji masė atbaido kurmius. Patikrinta savo patirtimi: tose lysvėse, kur augo serenčiai, kur jie buvo perkasti, sekančiais metais kurmiai nesirausia, netrukdo mūsų augalų šaknims, o tai labai svarbu geram derliui mūsų daržuose.

Serenčiai kaip insekticidas

Taipogi serenčiai pasižymi insekticidinėmis savybėmis, t. y. baido įvairiausius kenkėjus iš mūsų daržo. Pasodinus serenčius šalia svogūnų ar morkų, serenčiai gali atbaidyti tokius pavojingus kenkėjus kaip morkų ir svogūnų muselės.

Tačiau jų kvapas ne visada veikia kenkėjus naikinančiai, greičiau jis dezorientuoja kenkėją darže. Kadangi serenčiai išskiria daug fitoncidų, jie turi tam tikrą stiprų kvapą, taigi, kenkėjas paprasčiausiai nejaučia šalia esančios kultūros, tokios kaip morka ar svogūnas, kvapo.

Žinoma, pasodinus nedaug serenčių lysvės pakraštyje, efektas bus nežymus. Kuo daugiau serenčių darže, tuo geriau derliui, tuo efektyviau jie baidys įvairius kenkėjus.

Gydomosios serenčių savybės

Serenčiai naudingi ne tik daržui, bet ir žmogaus sveikatai. Juk serenčiai turi didžiulį vitaminų A, C, E ir kitų kiekį, folio rūgšties, kalio, magnio, fosforo ir kitų mikroelementų.

Liaudies medicinoje serenčių žiedų nuovirai ir arbatos naudojamos imuniteto stiprinimui, prieš peršalimo ligas, o taip pat regėjimo stiprinimui.

Be to, didžiausias naudingųjų medžiagų kiekis yra smulkiažiedžiuose raudonai oranžinės spalvos serenčiuose. Būtent tokius žiedus geriausia naudoti arbatų, antpilų ir aliejaus paruošimui.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page