Gyvūnai

Mokslininkai mano, kad įsileisti šunį į lovą naudinga sveikatai

Dėl to, ar verta leisti į savo lovą naminius gyvūnus, ginčijasi šimtai augintojų. Iš vienos pusės, kailyje miegoti nelabai malonu. O ir šuo lovoje ženkliai riboja žmogaus judesius. Iš kitos, tai leidžia dar labiau suartėti su augintiniu.

Tačiau naujausi tyrimai parodė, kad miegojimas kartu palankiai veikia žmogaus sveikatą. Tyrimui atrinko 962 moteris. Jas apklausė, kaip jos įprato miegoti.

Daugiau nei pusė apklaustųjų – 57% miegojo su savo partneriu ar vaiku, dar 55% – su šuniu, o 31% apklausos dalyvių įsileisdavo į lovą katę. Po to eksperimento autoriai pasiūlė apklaustosioms stebėti miegą.

Geriausiai išsimiegojusios pasirodė vienišos šunų šeimininkės.

Tam net atsirado gana konstruktyvus mokslinis paaiškinimas. Pasirodė, kad žmogaus ir šuns biologiniai ritmai panašūs. Todėl žmonėms ir jų keturkojams draugams reikia tiek pat laiko išsimiegoti.

Dar miegas kartu su šuniu atrodo saugesnis. Smegenys geriau atsipalaiduoja, o emocini s jau pabudusio žmogaus komfortas sustiprėja.

O dar šunys nesispardo ir neknarkia miegodami, išimtis yra tik veislės su deformuotais snukučiais. Todėl jie negali atsitiktinai pažadinti savo savininko arba sukelti jam rimto diskomforto miego metu.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page