Gyvūnai

Prie kokių žmonių linksta katinai ir kuo jie pasitiki?

Katės – ypatingi faunos atstovai, kurie pasižymi nepriklausomu charakteriu ir niekam neleidžia joms vadovauti. Tačiau jos visada pasiruošusios peržiūrėti savo poziciją mylimo žmogaus atžvilgiu. Tačiau pirmiausia augintinis turi juo pasitikėti.

Kaip žinoma,katėms būtina asmeninė erdvė, kurios sutrikdymą jos pakelia gana sunkiai. Ne kiekvienas gyvūno savininkas gali pakęsti tokias gyvenimo vienuose namuose sąlygas, todėl katininkai paprastai būna ramios ir kantrios asmenybės.

Katės dažniausiai šalinasi žmonių, nuo kurių sklinda alkoholio, acto, kitų augintinių kvapas arba stiprus kvepalų aromatas. Be to, joms nepatinka stiprūs garsai ir staigūs judesiai.

Šurmulį ir aktyvius gestus gyvūnai suvokia kaip pavojų. Todėl katės pasitiki žmonėmis su ramiomis manieromis ir tokiu pat elgesiu bei charakteriu, kaip jų pačių.

Be to, katės taipogi nemėgsta perdėto rūpestingumo. Jei augintinis nori pabūti vienas ir pailsėti , geriau netrukdyti jam įkyriu švelnumu.

Svarbu, kad šeimininkas gerbtų asmeninę savo augintinio erdvę. Tačiau, nepaisant charakterio ypatybių, katės visada vertina meilę ir rūpestį, kuriuos jam dovanoja šeimininkas.

Jos būtinai įsimena žmogų, kuris aprūpina jas maistu ir kuria joms komfortiškas gyvenimo
sąlygas.

Kad užkariautumėte katės širdį, reikia laikytis sekančių svarbių taisyklių:

– nedaryti to, ką gyvūnas gali priimti kaip agresijos išraišką, pavyzdžiui, žiūrėti jai tiesiai į akis, žadinti katę ir čiupti ją į rankas prieš jos valią, maskatuoti rankomis prieš ją, o taip pat atlikti kitus veiksmus, galinčius sukelti jai fizinį ar psichologinį diskomfortą;

– jokiu būdu negalima ant katės išlieti savo blogos nuotaikos ar rodyti jai agresiją, kitaip kerštingas gyvūnas dar ilgai atsimins skriaudą;

– šalia gyvūno stenkitės elgtis kaip galima ramiau, nekalbėkite aukštais tonais ir nerėkite;

– elkitės su kate pagarbiai, neatimkite iš jo maisto, negriebkite rankomis ir netampykite už uodegos.

Kartu su išvardintomis taisyklėmis verta periodiškai džiuginti numylėtinę skanėstais, stebinti naujais žaislais, leisti su ja laiką ir apsupti švelnumu bei rūpesčiu.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page