Gyvūnai

Šypsena, kuri įeis į istoriją. Akušerių, išgelbėjusių gorilą ir jos naujagimį mažylį, žygdarbis

Gorilai iš Filadelfijos zoologijos sodo, vardu Kira, buvo 17 metų, kai atėjo laikas jai tapti mama. Procesas įprastas, tačiau atsakingas – didžiąją beždžionę įdėmiai stebėjo ir kai ketvirtadienį pastebėjo gimdymo pradžios požymius, pažymėjo laiką.

Paprastai gorilos, kaip ir visi laukiniai gyvūnai, gimdo labai greitai, tačiau praėjo para, o Kira vis dar kankinosi. Pasaulyje nėra gorilų akušerių, o paprasti veterinarai beveik bejėgiai ekstremaliais atvejais – neįprastos mamos ir jos vaiko gyvybių gelbėjimo operacija tapo legenda.

Atvejis pasirodė ekstrinis ir spręsti problemą teko akušeriams, kurie dirba su žmonėmis. Gorilų ir žmogaus fiziologija labai panaši, bet tai kaip tik toks atvejis, kai detalės yra ypač reikšmingos. Kitaip Kira seniai būtų pagimdžiusi pati – dėl komplikacijų gydytojams teko duoti jai bendrą narkozę ir beveik visą operaciją atlikti rankomis.

Skubiai surinkta komanda susidarė iš profesionalų – anesteziologai, veterinarai, akušeriai, chirurgai.

Greitai tapo aišku, kad be sudėtingo įsikišimo neapsieisi ir gorilai pradėjo epiziotomiją. Mažylis pasirodė stambus ir įsigudrino įstrigti, todėl teko imtis ir miklumo, ir grubios jėgos, pasitelkus žnyples.

Tik po pusės valandos nuo operacijos pradžios jauniklis atėjo į pasaulį – gyvas, sveikas berniukas. „Tai buvo labai nerami, dramatiška diena zoologijos sodo istorijoje“,- pažymėjo vyriausiasis veterinaras.

Kodėl visi taip pergyveno ir stengėsi? Pirma, vakarų lygumų goriloms gresia išnykimas ir populiacijos atkūrimas zoologijos soduose – vienas iš nedaugelio veiksmingų būdų pralaužti situaciją.

Antra, istorijojebuvo cezario pjūvio naudojimo didžiųjų beždžionių gimdymų atvejais, tačiau epiziotomijos dar niekas nedarė – didžiulė rizika ir eksperimentinė chirurgija.

Trečia, galimybė išgelbėti ne vieną, o dvi gyvybes yra labai brangi.

Pasibaigus anestezijos poveikiui, Kira nesiskiria su savo sūnumi – veterinarai sako, kad jie visiškai sveiki.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page