Idomybes

Tėvo ir vaiko fotografija laimėjo fotokonkurse Sienoje

Siena International Photo Awards – tarptautinis fotografų-profesionalų ir mėgėjų konkursas. Jis kasmet vyksta Sienoje ir neseniai buvo paskelbti šių metų rezultatai. Sužinojome, kad pergalę pasiekė širdį draskanti foto.

Nugalėtoju tapo Mehmetas Aslanas – turkų fotografas. Jo darbas buvo pripažintas geriausiu tarp dešimčių tūkstančių kitų fotografijų, kurias konkursui pateikė meistrai ir mėgėjai iš 163 planetos valstybių.

Nugalėjusi foto padaryta Hatajuje – vienoje Turkijos provincijų. Čia yra pabėgėlių, kurie buvo priversti palikti gimtąją Siriją, kur reguliariai vyksta kariniai konfliktai, nusinešantys nekaltų vietos gyventojų gyvybes, stovykla.

Nuotraukos herojus – vyras, vardu Munziras, vienas iš Sirijos pabėgėlių. Jis neteko vienos kojos dėl sužeidimo skeveldra, kai ant Iglibo miesto buvo numesta bomba netoli turgaus, kuriuo siras ėjo tuo lemtingu momentu.

Munziras rankose laiko savo mylimą sūnų Mustafą. Berniukas neturi nei rankų, nei kojų. Tai sunkios vystymosi patologijos – tetraamelijos – rezultatas. Šį sutrikimą išprovokavo rimti medikamentai, kuriuos Mustafos motina Zeinep buvo priversta vartoti po sunkaus apsinuodijimo nervus paralyžiuojančiomis dujomis, kurias panaudojo kareiviai.

Nuotrauka buvo pavadinta „Gyvenimo sunkumai“ ir ji akivaizdžiai demonstruoja, kad daugumos europiečių gyvenimas yra be sunkumų ir sielvarto, su kuriais nuolatos susiduria neramių Artimųjų Rytų gyventojai. Fotografija rado atgarsį ne tik konkurso žiuri atstovų, bet ir kai kurių garsenybių širdyse.

Aktorė Angelina Jolie savo socialinių tinklų paskyrose priminė savo sekėjams, kad šiuo metu kenčia apie 6 milijonai Sirijos vaikų ir jiems reikia pagalbos.

Jautrios foto autorius Mehmetas gavo vertingą prizą – apie pusantro milijono eurų vertės fotografavimo techniką bei prestižiškiausią metų fotografo vardą.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page