Idomybes

Ypač reta rausvojo manta – „Inspektorius Kluze“ vėl pasirodė žmonėms

Suomių fotografas Kristijanas Leinas, nardydamas netoliese Australijos salos Ledi Eliot, netikėtai susidūrė su Inspektorium Kluze – milžiniška rausvos spalvos raja-manta. Jis padarė nuostabių retos žuvies fotografijų ir įnešė savo indėlį į istoriją ir mokslą. Rausvoji manta žinoma nuo 2015 metų, bet ją mačiusius žmones galima suskaičiuoti ant pirštų, be to, pats šios žuvies egzistavimo faktas nėra skleidžiamas.

Inspektoriumi Kluze šią žuvį pavadino personažo iš filmo „Rausvoji pantera“ garbei, nors manta tikrai labai nuo jos skiriasi. Tai dviejų tonų monstras, lankstus ir elegantiškas, ji elgiasi kaip ir kitos rajos, skiriasi tik savo rausva spalva, bet jai tai nė kiek netrukdo. Leinas nufotografavo mantą, kai ši atplaukė į „valymo stotį“ – mažųjų žuvyčių sritį, kur monstras kantriai laukia, kol mažos žuvytės nuvalgys nuo jo visus parazitus, įskaitant ir iš jo burnos.

Apie rausvosios rajos kilmę nieko nežinoma – Australijos mokslininkai paskelbė draudimą jos tyrinėjimui, netgi visos vietos, kur ji buvo sutikta, užslaptintos, kad niekas nemedžiotų unikalios žuvies ir jai nepakenktų. Idėjos, paimti jos DNR ar prikabinti sekimo signalą, taip pat atsisakyta. Didžiausia tikimybė, kad mutacija čia neturi didelių padarinių, todėl neverta trukdyti gražuolės dėl paprasto smalsumo. Tegu ramiai sau plaukioja!

Tai jums tikrai patiks!

Related Articles

You cannot copy content of this page