Idomybes

Kaip parodyti chamui jo vietą nenusileidžiant iki jo lygio

Jei kažkas įžūliai elgiasi su jumis, išsaugokite šypseną savo veide. Jei toliau varžotės su šypsena veide – jūs nenugalimi! (Džoelas Ostinas).

Žmonės dažnai būna pavydūs. Jie jaučia neapykantą vadovų, draugų šeimoms, būna, kad pavydi net sutuoktiniams.

Kada tu taip sustorėjai?

Na ką, tu kada nors bent susirasi naują vaikiną?

Savitvarda padeda susidoroti su įžūlumu

Tokie klausimai gali smogti žemiau juostos.

Ir kartais žmonės nesusimąsto, ką kalba, o kartais tai daroma sąmoningai, kad įgeltų žmogui ir įskaudintų.

Žinoma, jūs turite teisę sureaguoti taip pat – kandumu ir grubumu.

Bet galima pasielgti oriau, išliekant pozityviu ir mandagiu žmogumi: panardinti į savo paties nepilnavertiškumą tą, kuris norėjo jus įskaudinti.

Rasti teisingą būdą, kaip apsiginti bendraujant su grubiais žmonėmis, ne visada lengva, ypač jei nuo to žmogaus priklauso jūsų atlyginimas arba tai anyta (uošvė).

9 paprasti būdai, kaip susidoroti su įžūlumu neprarandant orumo:

1. „Ačiū!“

Taip, paprastas padėkos žodis, kai jūs susiduriate su įžūlumu, gali skambėti skirtingai. Ir šiuo atveju jūsų „ačiū“ reikš, kad jūs supratote žmogaus grubumą, tačiau jo nesureikšminote. Nei pyktis, nei susierzinimas neturi pasireikšti jūsų veide. Tai – stipriųjų pozicija. Tai jūs renkatės, kaip reaguoti.

2. „Aš vertinu jūsų požiūrį“

Tai ne tik protingas ėjimas, bet ir atviras demonstravimas žmogui, kad bendravime jūs nesiruošiate nusileisti iki jo lygio. Į netaktą ir žeminimus negalima reaguoti, su jumis galimas tik tinkamas ir pagarbus pokalbis. Jei jūs pernelyg įpykote, pasinaudokite sekančiu patarimu.

3. „Pakalbėkime vėliau“

Jei nenorite susibarti iki santykių nutraukimo, perkelkite pokalbį nenumatytam terminui, tai padės išsaugoti orumą be ginčų ir neapgalvotų poelgių.

4. „Kodėl jūs manote, kad man tai įdomu?“ arba „Jūs tikrai tikitės, kad aš atsakysiu?“

Tokia frazė, ypač išsakyta kitiems girdint, gali greitai pastatyti kitą žmogų į vietą. Tai duos šansą jūsų oponentui išpirkti savo kaltę ir atsiprašyti jūsų, ateityje laikant liežuvį už dantų.

O ir jūsų dialogo liudininkai supras, kad jūs – ne tas, į kurį galima šluostytis kojas. Jei jūsų pašnekovas-chamas visgi atsakys „Taip“ į antrą klausimą, galite paprasčiausiai pasakyti: „Na, reiškia, šiandien ne jūsų diena“ ir baigti pokalbį.

5. „Tu vos manęs neįžeidei“

Suteikite savo balsui lygiai tiek sarkazmo, kad žmogus išgirstų jūsų balse pasibjaurėjimą jo išpuoliais.
Paprastai tie, kuriems nepavyko jūsų įžeisti, po tokių replikų nesiima naujų bandymų.

6. „Jūs absoliučiai teisus“

Tokia paprasta frazė, ypač pasakyta „ne į temą“, akimirksniu pertrauks chamą. Tai taškas. Pokalbis baigtas.

Jūsų nuomonė nenuskambėjo. Juk už šių žodžių – bedugnė neišsakyto ir 0 sveikų 0 dešimtųjų jūsų tikro sutikimo.

7. „Jūs visada turite pasakyti kažką blogo, taip?“

Tai geriausias variantas, kuris sustabdys chamą, priversdamas dukart pagalvoti apie pokalbio temos pasirinkimą. Ir ateityje privers susimąstyti apie tai, kaip jis atrodo iš šalies.

8. „Myliu save, ir tave taip pat“

Ši frazė naudojama tik tam tikrose situacijose, tik su artimaisiais ir draugais, šeimoje. Gerumas visada nugali negatyvą, pasidalinkite savo pozityvu, užkirsdami kelią nuoskaudai, ir piktos replikos taps neaktualios.

Žmonės nelabai įpratę prie tokių emocijų iš kitų ir tikėtina, bus pernelyg nustebę, kad toliau tęstų tokiame stiliuje.
Be to, jūsų žodžiai gali pagerinti energetiką tarp jūsų ir pastūmėti pozityvesniam pokalbiui.

9. Juokas

Taip, tai priemonė. Ši reakcija, žinoma, apstulbins skriaudėją, įžūlėlis pasijus nepatogiai. Tai padarys jūsų dialogą ne tokiu rimtu ir leis suprasti, kad jūs neleidžiate įžeidimams paveikti jūsų nuotaikos ar pažiūrų.

Tikimės, šie patarimai padės jums suprasti, kaip reikia elgtis su chamu, kad nenusileistumėte iki jo lygio.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page