Gyvūnai

Sunku patikėti, kad tai visai ne šieno kaugė ant stulpo, o tikras gamtos stebuklas

Jūs kada nors matėte paukštį, kuris suka lizdą, panašų į šieno kupetą?

Deja, mūsų regione tokie plunksnuoti meistrai nesiveisia. Juos galima sutikti tik Kalahario dykumoje, kuri randasi Pietų Afrikoje.

Mokslininkai šiems paukščiams sugalvojo ilgą pavadinimą paprastasis paukštis audėjas. Jų didžiuliai lizdai panašūs į kaugę šieno, besileidžiančią nuo stulpo ar medžio viršūnės.

Statyba vyksta tokiu būdu: plunksnuotieji sukuria pagrindą iš ilgų pagalių, o paskui atneša sausos žolės ir iš jos renčia sienas. Lizdo viduje jie daro atskiras patalpas. Išorėje naudojami aštrūs stiebai, kurie turi saugoti nuo įvairių plėšrūnų.

Tokie lizdai laikomi pačiomis didžiausiomis buveinėmis, pastatytomis plunksnuočių. Jie gali siekti 8 m ilgio  ir 2 m aukščio. Juose gali būti iki 300 atskirų kamerų. Paprastai tokiame statinyje yra kelios audėjinių šeimos gyvenvietės.

Lizdai turi „apgalvotą“ konstrukciją. Viduje yra kameros, kuriose geriau saugoma šiluma, jose paukščiai nakvoja, o išoriniai skyriai skirti dienos metui. Kiekviename atskirame „kambaryje“ gyvena plunksnuočių šeima.

Šiuos audėjus dar vadina bendruomeniniais. Pasirodo, šį pavadinimą jie gavo ne dėl gyvenimo didžiulėmis gyvenvietėmis, o todėl, kad jų lizduose gyvena ir kitos plunksnuotųjų rūšys: grifai, pelėdos, kikiliai ir daugelis kitų.

Besiartinant plėšrūnams didieji paukščiai praneša apie tai kitiems „namo“ gyventojams. O smulkūs paukšteliai parodo, kur galima rasti maisto.

Related Articles

You cannot copy content of this page