Idomybes

7 dalykai, kuriuos vaikas paveldės tik iš tėvo

Pasirodo, genetika turi įtakos ne tik akių spalvai ir kūno sudėjimui.

Genetinės ypatybės, kurias vaikai paveldi iš tėvo:

1. Širdies susirgimai – pasak tyrimų, kuriuos atliko Lesterio universiteto mokslininkai, tam tikro chromosomos tipo nešiotojai vyrai beveik 50% dažniau linkę į susirgimus, pažeidžiančius koronarinę arteriją. Tam tikromis aplinkybėmis ši ypatybė perduodama sūnums.

2. Psichikos sutrikimai – tarp psichikos sutrikimų, kuriuos vyrai perduoda vaikams – šizofrenija ir ADHD. Su tėvo amžiumi rizika didėja, kadangi su metais vyro DNR keičiasi. Kas liečia moteris, jos gimsta su tam tikru kiaušialąsčių kiekiu, o jų DNR nesikeičia visą gyvenimą.

3. Kreivi dantys – vyrų genai, atsakantys už dantis ir žandikaulio formą, stipresni, nei moterų. Iš tėvo vaikas gali gauti ne tik kreivus dantis, bet ir silpną emalį.

4. Nevaisingumo problemos – mokslininkai tvirtina, kad žema spermos kokybė gali būti genetinė problema. Jei vaikas gimė IVF pagalba, greičiausiai jis irgi bus linkęs į nevaisingumą.

5. Vaiko lytis – vyro genai lemia būsimo vaiko lytį. Prognozę galima daryti išstudijavus tėvo genealoginį medį. Atveju, kai sperma neša X chromosomą, susijungus su motinos X chromosoma gims mergaitė. O jei spermoje yra Y chromosoma – berniukas.

6. Vaiko akių spalva – kadangi vyro genai dominuoja prieš moters, veido bruožai ir akių spalva greičiausiai bus tokie kaip tėvo.

7. Vaiko ūgis daug kuo priklauso nuo tėvo genų. Aukštiems tėvams gimsta aukšti vaikai.

Truputį apie intelektą:

1. Intelektas nepersiduoda iš tėvo sūnui. Tai yra, jei tėvas genijus, jo sūnus 100% nepaveldės šių genų.

2. Tėvo intelektas gali persiduoti tik dukteriai. Ir tik pusiau.

3. Vyras gali paveldėti intelektą tik iš savo motinos, kurį ji savo ruožtu paveldėjo iš savo tėvo.

4. Genijų dukterys bus lygiai perpus protingos, kaip jų tėvai, tačiau jų sūnūs bus genijai. Todėl genialių moterų beveik neegzistuoja.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page