Sveikata ir grožis

Kodėl brandžios moterys dėvi negražius drabužius ir pasenusią avalynę

Stoviu stotelėje, laukiu troleibuso. Aplink įvairiausi žmonės: jauni ir pagyvenę, madingi ir nelabai. Prieina prie manęs moteris, maždaug bendraamžė, ir klausia, kaip jai geriau važiuoti.

Aš paprastai mažai kreipiu dėmesį į tai, ką žmonės vilki, jei tik neužkliūva žvilgsnis. Štai ir dabar mano žvilgsnis sustojo ties tuo, kaip apsirengusi dama.

Ji gana liekna, stotinga, tačiau į akis krito visiškas skonio neturėjimas ir lyg specialiai parinktas retro filmo įvaizdžiui derinys.

Taigi, kodėl vyresnio amžiaus moterys renkasi dėvėti pasenusius drabužius?

Mados pasaulio tendencijos kinta neįtikėtinu greičiu ir atrodo, kad sulig kiekvienu nauju sezonu atsiranda naujos taisyklės, ką verta dėvėti.

Tačiau nepaisant šio mados sūkurio, daugelis vyresnio amžiaus moterų lieka ištikimos savo stiliui ir nešioja seniai pasenusius drabužius, kuriuos pamėgo prieš daug metų. Pamėginkime išsiaiškinti, kodėl tai vyksta ir kokias pamokas galima iš to išmokti.

Komfortas ir pasitikėjimas savimi

Viena pagrindinių priežasčių, kodėl vyresnio amžiaus moterys renkasi pasenusius drabužius, yra komfortas ir tas pasitikėjimas savimi, kurį jos jaučia dėvėdamos savo įprastus drabužius ir avalynę.

Šie drabužiai jau seniai tapo jų asmenybės dalimi ir juos vilkėdamos jos jaučiasi patogiai bei jaukiai. Kai žmogus jaučia, kad drabužiai – tai jo tąsa, tai atsispindi bendrame jo pasitikėjime savimi ir elgesyje.

Gyvenimo istorija

Daugeliui vyresnio amžiaus moterų jų garderobas – tai tikras prisiminimų lobynas. Pasenusiuose drabužiuose jos mato ne tik madingus daiktus, bet ir dalį savo asmeninės istorijos. Tai gali būti suknelė, kurią vilkėdamos jos pirmąkart ėjo į pasimatymą su būsimu vyru, ar striukė, kurią nešiojo jaunystės laikais.

Ne visos pasiruošusios toliau dėvėti šiuos drabužius. Bet tos, kurios visgi dėvi, išsaugo savo prisiminimus ir padaro juos savo kasdienio gyvenimo dalimi.

Individualumas

Mada turi masinio vienodumo tendenciją. Visi dėvi vienus ir tuos pačius drabužius, sekdami vyraujančias tendencijas. Vyresnio amžiaus moterys, rinkdamosi pasenusius daiktus, tokiu būdu išreiškia savo individualumą ir stabilumą.

Joms nepatinka, kad laikas teka vis greičiau ir jų vaikai bei anūkai nebenori dėvėti tų pačių drabužių dešimtmečiais. Jos nestebi naujų vėjų ir neleidžia mados tendencijoms nurodinėti, ką joms dėvėti. Vietoje to jos tyčia dėti tik tai, kas atspindi jų pačių stilių ir skonį.

Senų drabužių kokybė

Pasenę drabužiai dažnai išsiskiria aukšta kokybe ir ilgaamžiškumu. Arba vyresnio amžiaus moterims taip atrodo, juk visada jaunystės laikais medžiai aukštesni, o jausmai stipresni.

Jos mano, kad geri drabužiai išlieka aktualūs net po daugelio metų ir juos vertina dėl audinio ir pasiuvimo kokybės, o ne madingumo. Vietoje to, kad pirktų aktualesnius drabužius, jos perka rūbus, panašius į tuos, kurie kadaise buvo kokybiškesni.

Su amžiumi žmonės darosi konservatyvesni ir ima vertinti ilgaamžius daiktus, kurie jiems ištikimai tarnauja ilgus metus.

Ką gi, kiekvienas turi teisę rengtis atitinkamai savo skoniui ir susiformavusiems įsitikinimams. Kažkas ir vyresniame amžiuje toliau vertina kiekvieną galimybę išbandyti kažką naujo, tame tarpe ir stiliuje.

O kažkam pasitikėjimo suteikia senas biuro sijonas ir patogi, nors ir nušiurusi striukė. Iš tokių žmonių mes galime net pasimokyti kitų vertybių: stabilumo, pagarbos savo praeičiai, protingo vartojimo, o taip pat mokėjimo rasti balansą tarp madingų tendencijų ir savito stiliaus. Jei jis yra, žinoma.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page